Mamy Niepodległą! - to ogólnopolska akcja społeczna organizowana przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku od 2013 roku. Akcja polega na wysyłaniu kartek okolicznościowych z okazji Narodowego Święta Niepodległości do bliskich i znajomych.

Tematem przewodnim edycji 2018 jest depesza oznajmująca odrodzenie Rzeczypospolitej, swoista Polska Deklaracja Niepodległości, którą Józef Piłsudski podpisał 16 listopada 1918 r. Polacy nie dysponowali radiostacją, dlatego po konspiracyjnym przygotowaniu akcji, nocą
z 18 na 19 listopada 1918 r. opanowali warszawską Cytadelę i z niej rozpoczęli wielogodzinne nadawanie alfabetem Morse`a depeszy notyfikującej odrodzenie Rzeczypospolitej. Świat dowiedział się, że MAMY NIEPODLEGŁĄ!

Społeczność naszej szkoły również przystąpiła do tej akcji. Wysłaliśmy do swoich rodzin
i przyjaciół 400 kartek.

Dodatkowe informacje