Miło nam poinformować, że nasza szkoła znalazła się wśród laureatów konkursu na najlepsze hasło promujące Fundusze Europejskie.

 Konkurs był organizowany przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju w ramach akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich V”.

W ramach projektu, podczas niekonwencjonalnych lekcji z użyciem dedykowanych materiałów dydaktycznych, uczniowie mieli szansę dowiedzieć się jak wiele możliwości dają Fundusze Europejskie. W akcji wzięło udział ponad 8000 uczniów z 268 szkół podstawowych (klas 6 - 8) Polski Wschodniej, czyli województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego, podkarpackiego, a także świętokrzyskiego. Na zakończenie projektu przeprowadzono konkurs na najciekawsze hasło promujące Fundusze Europejskie.

Do udziału w konkursie zaproszone były wszystkie szkoły, biorące udział w projekcie. Nadeszło 119 zgłoszeń, z czego 25 placówek uzyskało wyróżnienie jury konkursowego.

Wygrana nie byłaby możliwa bez osobistego zaangażowania nauczycielki z naszej placówki, Pani Marii Białasz, za co serdecznie dziękujemy.

Nasza szkoła stała się posiadaczem nagrody głównej w konkursie, czyli nowej tablicy interaktywnej.  Organizatorzy przewidzieli też upominki dla nauczycieli, którzy zgłosili zwycięskie hasła.

Czas poznać nasze hasło konkursowe! Oto ono:

Zmniejszanie różnic, wzmacnianie spójności,

To istota Funduszy Europejskich – Unii jako CAŁOŚCI!

Każdy z Podlasia mi to przyzna,

Zyskuje na tym nasza „mała ojczyzna”.

Dodatkowe informacje