Kl VIII A   „Książka uczy, bawi, wychowuje.”

Projekt ten był realizowany w oparciu o książkę Małgorzaty Strzałkowskiej pt „Rady nie od parady”. Klasa została podzielona na grupy, uczniowie wybrali wiersze do opracowania np. „Doświadczenie”, „Dekoracja”, „Kłótnia”, „Chmurna Kasia”, „Piegi”. Przygotowali scenki przedstawiające bardzo pouczające treści wychowawcze dotyczące akceptacji, współpracy, emocji. Grupy wybrały koordynatora, narratora, przydzieliły role aktorom. Uczniowie wypisali motta na ozdobnym papierze np. „zamiast kłótni, wrzasków, ryku, rozwiąż problem i po krzyku”.

Przygotowane wiersze w formie scenek zostały przedstawione klasom IV i V. Uczniowie wręczyli przygotowane motta, żeby można było lepiej zapamiętać przedstawione treści wychowawcze.

wychowawca klasy – Elżbieta Wołejko

• Photo2