Sprawozdanie z realizacji projektu czytelniczego „Niezwykłe przygody

z wesołym bohaterem”  w klasie  III A

            W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa uczniowie klasy III a przygotowali i samodzielnie wykonali kolorowe zakładki dla uczniów klas pierwszych.

            Pod koniec września 2019r. uczniowie wspólnie wybraliśmy 3 książki, na podstawie których przygotowane zostały zakładki. Były to :

  1. „Koziołek Matołek” – K. Makuszyńskiego
  2. „Plastusiowy pamiętnik” – M. Kownackiej
  3. „ Kubuś Puchatek” – A.A. Milne .

 Trzy, cztery razy w tygodniu czytane były różne rozdziały książek, dzięki którym uczniowie przypomnieli sobie najciekawsze fragmenty niezwykłych przygód Koziołka Matołka, Plastusia oraz Kubusia. Podsumowaniem czytania było samodzielne wykonanie zakładek do książek dla uczniów klas pierwszych. Każdy uczeń mógł sam zaprojektować swoją pracę lub wykorzystać do tego gotowe szablony. W projekcie wzięło udział 20 uczniów. Wszyscy znakomicie wywiązali się z zadania i przygotowali swoim kolegom przepiękne zakładki – niespodzianki.

 Iwona Beiruti

 

  • Photo1
  • Photo2

 

Dodatkowe informacje