Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

 

Klasy III godz. 9.30 - na hali sportowej

Klasy VIII godz. 10.30 - na hali sportowej

 

Klasy I  godz. 9.15 - w salach lekcyjnych

Klasy II godz. 9.45 - w salach lekcyjnych

 

Klasy IV godz. 9.45 - w salach lekcyjnych

Klasy V godz. 9.30 - w salach lekcyjnych

Klasy VI godz. 9.15 - w salach lekcyjnych

Klasy VII godz. 10.00 - w salach lekcyjnych

 

W związku z obostrzeniami sanitarnymi w uroczystościach zakończenia roku szkolnego uczestniczą tylko uczniowie. 

 

 

Sprawozdanie z projektu czytelniczego w klasie II a „Czytam sobie”

 

Głównym celem projektu było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych wszystkich uczniów niezależnie od poziomu umiejętności czytania. Książki z serii „Czytam sobie” doskonale sprawdzają się podczas wspólnego czytania nauczyciela z uczniami, gdyż są 3 poziomy tych książek, w zależności od tego, jak sobie dany uczeń radzi z samodzielne czytanym tekstem.

Książki z pierwszego poziomu pomagali czytać uczniowie, którzy byli w stanie przeczytać jedno zdanie lub wyraz podzielny na sylaby. Książki z poziomu trzeciego uczniowie płynnie czytający czytali głośno kolegom i koleżankom.

Na potrzeby tego projektu została przygotowana „Karteczka z książeczki”, którą uczniowie wypełnili po przeczytaniu i opowiedzeniu książki. Pisali tytuł książki, autora, bohaterów. Największą część karteczki stanowiło miejsce na rysunek, gdzie uczeń mógł zilustrować wydarzenie, które najbardziej mu się podobało. Uczeń mógł również ocenić książkę zaznaczając właściwą opinię.

W klasie stworzona została wystaw prac plastycznych dotyczących tych książek, przeprowadzony został klasowy konkurs czytelniczy, a także konkurs ładnego czytania. Uczniowie wzięli również udział w szkolnym konkursie bibliotecznym na okładkę ulubionej książki. Znaczna część uczniów wykonała pracę do książki „Baba Jaga na deskorolce”

 

 Halina Wencel

 

  • Photo3
  • Photo2
  • Photo5

  • Photo4
  • Photo1

 

Dodatkowe informacje