Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

 

Klasy III godz. 9.30 - na hali sportowej

Klasy VIII godz. 10.30 - na hali sportowej

 

Klasy I  godz. 9.15 - w salach lekcyjnych

Klasy II godz. 9.45 - w salach lekcyjnych

 

Klasy IV godz. 9.45 - w salach lekcyjnych

Klasy V godz. 9.30 - w salach lekcyjnych

Klasy VI godz. 9.15 - w salach lekcyjnych

Klasy VII godz. 10.00 - w salach lekcyjnych

 

W związku z obostrzeniami sanitarnymi w uroczystościach zakończenia roku szkolnego uczestniczą tylko uczniowie. 

 

 

Kl. V B  „Mamy pociąg do czytania”

Uczniowie klasy VB uczestniczyli w projekcie czytelniczym „Mamy pociąg do czytania”. Realizowali w ten sposób następujące cele edukacyjne: wzmocnienie aktywności czytelniczej, zainteresowanie literaturą piękną i książkami popularnonaukowymi, planowanie pożytecznego spędzenia czasu, zapobieganie  uzależnieniom od telewizji i komputera, doskonalenie umiejętności językowych, budowanie jedności wspólnoty klasowej i wspomaganie rozwoju emocjonalnego.

Najpierw uczniowie prezentowali swoje ulubione książki z dzieciństwa, opowiadali za którymi tęsknią. Ulubionym bohaterem był Plastuś.  Następnie opowiadali o lekturach, które teraz lubią czytać. Wśród ulubionych najczęściej były wymieniane przygody Mikołajka, Neli, Harrego Pottera oraz „Opowieści z Narnii”. Wspólnie wykonali plakat, na którym widnieje pociąg składający się z wagoników prezentujących książki.

Ostatnie zajęcia przeznaczyliśmy na analizę listu pisarza Kęstutisa Kasparoviciusa „Książki pomagają nam zwolnić” i opracowanie planu dnia z uwzględnieniem „kwadransu czytelniczego”.

 

wychowawca klasy - Maria Białasz

 

 

  • Photo3
  • Photo2
  • Photo1

Dodatkowe informacje