Szanowni Rodzice, Kochani Uczniowie,

 1. Od dnia 18.01.2020 r. w klasach I – III zajęcia dydaktyczne odbywają się w szkole,
  w ścisłym reżimie sanitarnym, w przydzielonych uczniom salach zgodnie z planem lekcji obowiązującym na dzień 1 września 2020 r. (szczegółowe informacje
  u wychowawców klas).
 2. Świetlica szkolna funkcjonuje w godzinach 7.00 – 16.30. Z opieki świetlicowej mogą korzystać uczniowie, których rodzice pracują. Ważne jest przeanalizowanie, czy rodzice mogą skrócić czas przebywania dziecka w świetlicy ze względu na sytuację epidemiologiczną.
 3. Stołówka szkolna wydaje obiady uczniom klas I – III według wcześniej funkcjonującego harmonogramu.
 4.  Uczniowie klas IV – VIII odbywają zajęcia w formie zdalnej wg wcześniej ustalonych zasad, zgodnie z rozkładem lekcji.
 5. Uczniowie klas IV – VIII,  którzy z uwagi na rodzaj niepełnosprawności lub z powodu innych ważnych przyczyn nie mogą uczyć się w domu realizują zajęcia zdalne w szkole.
 6. Zajęcia sportowe realizowane w oddziałach sportowych odbywa się w szkole według ustalonego harmonogramu (szczegółowe informacje u nauczycieli wychowania fizycznego tych klas).
 7. Zajęcia z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej oraz zajęcia rewalidacyjne
  i specjalistyczne w klasach I – III są prowadzone stacjonarnie, zaś w klasach IV – VIII zgodnie z wcześniej przyjętymi zasadami.
 8. Biblioteka szkolna funkcjonuje bez zmian.
 9. Psycholog i pedagog szkolny pracują stacjonarnie w szkole.

Jednocześnie przypominam, że nadal obowiązują procedury funkcjonowania szkoły w czasie epidemii według wytycznych MEiN, MZ i GIS.

W sprawach dotyczących poszczególnych oddziałów, za pośrednictwem dziennika elektronicznego, będą kontaktować się z Państwem nauczyciele i wychowawcy.

Joanna Chilmon - dyrektor

 

 Biblioteka proponuje filmy, które mogą zainspirować do przeczytania książki:

 „Cudowny chłopak” powstał na podstawie powieści R. J. Palacio wydanej w 2012 roku, a jego bohater wzruszy chyba każdego. Jest nim chłopiec o zdeformowanej twarzy, który idąc do szkoły musi zmierzyć się ze swoją innością. O jakości produkcji może świadczyć fakt, że została nominowana do Oscarów. http://cudownychlopak.pl/film/

„Gwiazd naszych wina” (2014). Film na podstawie bestsellerowej powieści Johna Greena. Chora na raka tarczycy Hazel idzie na spotkanie grupy wsparcia. Robi to tylko dla rodziców i nie oczekuje jakiejkolwiek pomocy, jednak już wkrótce zdaje sobie sprawę, że łatwiej mierzyć się z chorobą w sympatycznym towarzystwie. Nigdy nie jest za późno na spełnianie marzeń! https://www.cda.pl/video/24512422b

„Złodziejka książek” (2013). Światowy bestseller, na podstawie którego powstał film wytwórni Twentieth Century Fox. Główna bohaterka, Liesel Meminger swoją pierwszą książkę kradnie podczas pogrzebu młodszego brata. To dzięki „Podręcznikowi grabarza” uczy się czytać i odkrywa moc słów. Później przyjdzie czas na kolejne książki: płonące na stosach nazistów, ukryte w biblioteczce żony burmistrza i wreszcie te własnoręcznie napisane… Ale Liesel żyje w niebezpiecznych czasach. Kiedy jej przybrana rodzina udziela schronienia Żydowi, świat dziewczynki zmienia się na zawsze…” https://www.cda.pl/video/606428bc

 

 A może warto wybrać się do muzeów, które za darmo oferują wirtualne zwiedzanie ekspozycji?

12 słynnych światowych muzeów oferuje wirtualne spacery
 Ermitaż (film)
Muzeum Powstania Warszawskiego - wirtualny spacer
 Muzeum Powstania Warszawskiego - ,,na żywo" - facebook

Kopalnia Soli ,,Wieliczka"

Miłego zwiedzania :)

Nauczyciele bibliotekarze

 

Dodatkowe informacje