Logo

Wesołych, zdrowych i bezpiecznych wakacji!

Do zobaczenia 3 września! Klauzulę RODO znajdziecie Państwo w zakładce  O szkole / Dokumenty szkolne

Podręczniki na rok szkolny 2018/2019

1. Oddziały przedszkolne 0:

- podręczniki do nauki religii rodzice zakupują wg załączonego wykazu,

-  zestaw materiałów pomocniczych rodzice zakupują we wrześniu.

2. Kl. I - VIII:

- rodzice dokonują zakupu podręczników do nauki religii wg załączonego wykazu,

- pozostałe podręczniki i ćwiczenia do kl. I - VIII są nieodpłatne (dotacja MEN) i zostaną wypożyczone  uczniom z biblioteki szkolnej we wrześniu 2018 r.


Biblioteka klas 0 - III


Godziny otwarcia: 

 

Poniedziałek  10.30 – 15.30

Wtorek  9.00 – 14.00

Środa  10.30 – 15.30

Czwartek  9.00 – 14.00

Piątek  9.00 – 14.00

 
 
 
 
 

Święto Misia Pluszowego i Książkowego w bibliotece 0-III

Pluszowe misie obchodzą swe święto 25 listopada. W bibliotece gościły cały tydzień poprzedzający ten dzień, a w piątek 24 listopada przybyły wraz dziećmi z zerówek. Dzieci z klas 0a, 0b i 0c wzięły udział w zajęciach bibliotecznych poświęconych pluszowym przyjaciołom: wysłuchały historii powstania pierwszego pluszowego misia, śpiewały piosenki o misiach, obejrzały wystawkę z „Misiowymi lekturkami”, słuchały „Wierszy z misiowej szuflady” oraz starały się narysować misia z zasłoniętymi oczami. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się także o zwyczajach niedźwiedzi brunatnych, żyjących w naszym kraju. Na zakończenie czekało na wszystkich słodkie małe co nieco.

Uczniowie klas I-III rysowali i kolorowali misie w czytelni, a także mogli wziąć udział w konkursie wiedzy o misiach i niedźwiedziach. Prawidłowo rozwiązane testy zostały nagrodzone.


 

Czytaj więcej: Święto Misia Pluszowego i Książkowego w bibliotece 0-III

Psy i koty w książkach w bibliotece klas 0-3

Październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt. W tym miesiącu mają swoje święto psy nierasowe, czyli  kundelki. Z tej okazji Biblioteka klas 0-3 zaprasza do oglądania wystawy „Psy i koty w książkach”. Uczniowie odwiedzający czytelnię wzięli również udział w mini konkursach dotyczących wiedzy o zwierzętach domowych. Prawidłowo rozwiązane krzyżówki i wykreślanki zostały nagradzane plakatami z uwielbianymi przez dzieci pieskami i kotkami. Ponadto chętni wykonywali prace plastyczne – pieski origami i pieski kukiełki. Zabawa trwa do końca października. 

 

 

Czytaj więcej: Psy i koty w książkach w bibliotece klas 0-3

Jesień w bibliotece klas 0 - III

Jak co roku, w październiku obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Święto to ma na celu zwrócenie uwagi na wielką rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i w rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. Z tej okazji Wasza biblioteka zaprasza do udziału w konkursach plastycznych. Są to:

1.KONKURS NA NAJŁADNIEJSZĄ ZAKŁADKĘ DO KSIĄŻKI pt. "By czytać się chciało, zrób zakładkę wspaniałą!" dla klas 0 – III.

2. KONKURS NA NAJŁADNIEJSZĄ LAURKĘ pt. „Życzenia dla biblioteki”  dla klas  I - III. 

3. KONKURS NA PLAKAT BIBLIOTECZNY pt. "CO ROBI DOBRY CZYTELNIK?" dla klas II i III.

Szczegółowe informacje o konkursach można uzyskać w bibliotece lub u wychowawców klas 0 - III. Najlepsze prace zostaną nagrodzone! 

Biblioteka zaprasza również do oglądania wystawek książek. Obecnie można zapoznać się z NOWOŚCIAMI KSIĄŻKOWYMI oraz sprawdzić, co warto czytać jesienią -  KSIĄŻKI NA JESIEŃ.

Zapraszamy!!!Czytaj więcej: Jesień w bibliotece klas 0 - III

Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

W dniach 6 i 7 listopada odbyła się uroczystość Pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klas pierwszych. Podczas spotkania w bibliotece, nasi najmłodsi uczniowie obejrzeli inscenizację pt. „W Bibliotekolandii” przygotowaną przez uczniów klasy III b i III e. Z sukcesem przeszli trzy próby: Wiedzy, Mądrości i Odkrywczości; poznali regulamin oraz „Prośby książki”, dzięki czemu mogli zostać pasowani na czytelników. Na pamiątkę każde dziecko otrzymało zakładkę do książki. Bibliotece szkolnej przybyło 79 nowych czytelników. Mamy nadzieję, że będą ją często odwiedzać.


 

Czytaj więcej: Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

Dodatkowe informacje