Logo

Mikołajki w grupie Biedroneczki

Mikołajkowy nastrój w grupie Biedroneczki zaczął panować już 5 grudnia. Tego dnia dzieci otrzymały list od Świętego Mikołaja, w którym zapowiedział swoją wizytę. W kopercie znajdowały się również zdjęcia, na których dzieci mogły zobaczyć gdzie i jak mieszka Mikołaj, zagrodę reniferów i pracownię, w której elfy przygotowują prezenty wszystkim grzecznym dzieciom. Ciekawe przedszkolaki koniecznie chciały dowiedzieć się więcej o Św. Mikołaju i Laponii, dlatego też wspólnie odszukiwały na globusie Laponię i sprawdzały jaką drogę musi pokonać Mikołaj z zaprzęgiem reniferów, aby dotrzeć do Polski, jak i do dzieci na całym świecie. Następnie Biedroneczki ubrały choinkę i przygotowały tron dla specjalnego gościa, który zgodnie z zapowiedzią przybył 6 grudnia. Dzieci z ogromną radością przywitały Św. Mikołaja śpiewając mu piosenki. Zadawały również Mikołajowi mnóstwo pytań, na które starał się wnikliwie odpowiadać, a na dowód swojej prawdziwości pozwolił pociągać za brodę i włosy. Na koniec wizyty każde dziecko złożyło obietnicę, iż będzie grzeczne i posłuszne. Po złożonej obietnicy Św. Mikołaj wszystkich obdarzył prezentami.


 

Czytaj więcej: Mikołajki w grupie Biedroneczki

Wycieczka zerówek do PSOTNIKA

04.12.2017 r. pojechaliśmy do Centrum Zabaw PSOTNIK. Bawiliśmy się świetnie Szkoda, że czas zleciał tak szybko.

 

 

Czytaj więcej: Wycieczka zerówek do PSOTNIKA

Z życia grupy przedszkolnej 0 c

  • Zabawy z kasztanami
  • Wyróżnienie dzieci za wzorowe zachowanie
  • Wyróżnienie za zdobycie II miejsca w olimpiadzie sportowej przedszkolakó
  • Zabawy Mikołajkowe w PSOTNIKU
  • Audycja muzyczna "Hej kolęda, kolęda
  • Profilaktyka dbania o piękny i zdrowy uśmiech przedszkolaków
  • Olimpiada sportowa przedszkolaków - "0" a, b, c
 

 

Czytaj więcej: Z życia grupy przedszkolnej 0 c

Dzień Górnika u Biedroneczek

4 grudnia przedszkolaki z grupy „Biedroneczki” obchodziły Dzień Górnika. Tego dnia dzieci dowiedziały się jak wygląda górnik w mundurze roboczym i odświętnym oraz narzędzia konieczne do pracy w kopalni. Duże zainteresowanie wzbudziły zabawy badawcze, na podstawie których omówiono właściwości fizyczne węgla i soli. Ponadto Biedroneczki poprzez opowieść ruchową, śpiewanie piosenek i zagadki słuchowe przeniosły się do kopalni, a tam bardzo chętnie pomagały górnikom przewozić w taczkach węgiel i sól. Na koniec zajęć maluchy wykonały pracę plastyczną. Zajęcia bardzo podobały się dzieciom.

 

 

Czytaj więcej: Dzień Górnika u Biedroneczek

Wróżby i zabawy andrzejkowe w grupie Biedroneczki

29.11.2017 r. dzieci z grupy  Biedroneczki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych.  W magicznym nastroju dzieci miały okazję poznać swoją przyszłość, układały buciki, rzucały  monetą do wody, poznawały imię wybranka/wybranki serca  oraz  słuchały rad dobrej wróżki.  Ponadto, wróżby były przeplatane tańcami  przy muzyce w towarzystwie dobrych wróżek.

Ten wyjątkowy dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, radości oraz integracji grupy.


 

Czytaj więcej: Wróżby i zabawy andrzejkowe w grupie Biedroneczki

Dzień Pluszowego Misia w grupie "Biedroneczki"

W piątek, 24 listopada przedszkolaki z grupy „Biedroneczki” uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem –  Misiem.  Mieliśmy okazję poznać misie małe, średnie i bardzo duże, białe, brązowe, zielone i inne. Każdy był piękny i wyjątkowy.

Uroczysty dzień rozpoczął się od przedstawienia przez dzieci swoich misiów. Następnie przedszkolaki złożyły misiom życzenia z okazji ich święta i zaśpiewały im „Sto lat”.

Biedroneczki odwiedziły dwa Troskliwe Misie- Wesołe Serce i Czułe Serce, które zaprosiły dzieci do wspólnej zabawy. Przedszkolaki wesoło pląsały z pluszakami przy piosenkach: „Jadą, jadą misie”, „Misio mniam, mniam” i uczyły ich kolorów poprzez zabawy z chustą animacyjną. Dla dzieci w tym dniu w przygotowano też wiele innych atrakcji: zabawy ruchowe i  plastyczne, konkursy, śpiewanie piosenek, degustację miodku i misiowych przekąsek. 

Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i koleżankom oraz możliwość zabawy z pluszakiem.


 

Czytaj więcej: Dzień Pluszowego Misia w grupie "Biedroneczki"

Dodatkowe informacje