20 kwietnia uczniowie klasy Ia, II c i III d uczestniczyli VII Międzynarodowych Targach Książki w Białymstoku.

Uczniowie mieli możliwość obejrzenia stoisk z nowościami wydawniczymi dla dzieci, wzięcia udziału w grach i zabawach edukacyjnych. Na koniec uczestniczyli w spotkaniu z autorem popularnych książek dla dzieci Grzegorzem Kasdepke.

Po raz 11 uczniowie klas I-III brali udział w Szkolnym Konkursie Recytatorskim pt.: „W ŚWIECIE POEZJI DZIECIĘCEJ”. Jak co roku konkurs przebiegał dwuetapowo. Etap I – wyłonił najlepszych recytatorów z każdej klasy, którzy następnie rywalizowali w etapie II z uczniami z innych klas o tytuł „Mistrza recytacji”.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało Jury, które punktowało wyrazistość recytowania, płynność, intonację, bezbłędność i ogólne wrażenie artystyczne. W tym roku Jury oceniało 29 recytatorów, występujących w auli szkolnej. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Młodym recytatorom gratulujemy talentu i życzymy dalszych sukcesów!