Ogłoszenie dla Nauczycieli:

Spotkanie nauczycieli w związku z przygotowaniem nowego roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się

27 sierpnia 2018 r. (poniedziałek)

o godz. 10.00.

Rada pedagogiczna odbędzie się 31 sierpnia 2018 r. (piątek)

o godz. 10.00.

"Adonis ma gościa"

Dnia 7.03.2017 uczniowie naszej szkoły obejrzeli w Operze spektakl „Adonis ma gościa”

Przedstawienie opowiada o wspólnym - z chwilowej konieczności życiu dwóch odmiennych osobowości: Adonisa - przepięknej, ale zadufanej w sobie, rozkapryszonej papugi, której, do złotej klatki będącej jej królestwem los wrzuca jakże czarną, jakże pospolitą, ale i jakże wolną wronę: Węgla. Oba ptaki mogą się od siebie czegoś nauczyć, wystarczy tylko spojrzeć dalej niż czubek własnego...dzioba. Spektakl pięknie opowiada o możliwości ujrzenia w kimś innym, odmiennym, różnym nie kogoś, kto jest zagrożeniem, ale kogoś, kto pozwoli nam spróbować myśleć inaczej,  zwrócić uwagę na inne cechy, wybrać inne zalety. Pokazuje, że można różnie żyć, nie przeszkadzając ani nie narzucając swoich jedynie słusznych przemyśleń innym.

Przedstawienie podobało się wszystkim, byliśmy zachwyceni wspaniałą grą aktorską, muzyką i ruchem scenicznym. Wyciągnęliśmy wnioski i wiele się nauczyliśmy.