W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła zgłosiła się do programu rządowego ,,Książki naszych marzeń”. Lista  książek do zakupu została opracowana w oparciu o przeprowadzony wśród uczniów plebiscyt na ulubioną książkę. Rada Pedagogiczna, Samorząd Uczniowski oraz Rada Rodziców wyraziły pozytywne opinie planowanego zakupu książek. Opracowany wniosek został wysłany do Urzędu Miejskiego w Białymstoku Departamentu Edukacji.

W październiku szkoła otrzymała  w ramach projektu 2713 zł i zakupiła 177 książek, które zostały wpisane do ksiąg inwentarzowych i opracowane technicznie. Uczniowie zapoznali się z zakupionymi nowościami w trakcie dodatkowych zajęć z edukacji czytelniczej.
Książki mogli obejrzeć na wystawie w czytelni szkolnej. Zakupione książki są wypożyczane uczniom i cieszą się dużym zainteresowaniem.
Głównym celem  programu ma być trwałe zainteresowanie młodych ludzi czytaniem.
Prosimy zatem również rodziców aby zachęcali swoje pociechy do korzystania z nowości zakupionych do biblioteki. Mamy nadzieję, że tytuły książek zachęcą Państwa do czytania dzieciom lub razem z dziećmi.