Wszystkie działania można zobaczyć na platformie TwineSpace projektu:

Temat projektu: Zimowe zabawy i zwyczaje

Cele:

- Zapoznanie z warunkami pogodowymi w czasie zimy w krajach pochodzących z różnych stref klimatycznych.

- Poznanie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia.

- Kształcenie wśród dzieci nawyków prawidłowego ubierania się stosownie do pory roku i  pogody.

- Uświadomienie uczniom konieczności przebywania na świeżym powietrzu niezależnie od warunków pogodowych.

- Doskonalenie umiejętności posługiwania się przez uczniów nowoczesnymi technikami multimedialnymi przy użyciu komputerów, tabletów, aparatów, kamer, telefonów komórkowych.

- Doskonalenie posługiwania się językiem angielskim.

- Międzynarodowa integracja uczniów.

Projekt przeznaczony jest dla uczniów w 7 - 10 lat. W czasie trwania projektu dzieci porównują zimowe warunki pogodowe w krajach zróżnicowanych pod względem klimatycznym, poznają zwyczaje świąteczne oraz wymieniają się pomysłami na bezpieczne i ciekawe zimowe zabawy.

Projekt zwraca uwagę na znaczenie i bezpieczeństwo zabaw na świeżym powietrzu i zachęca do korzystania z uroków zimy.

Główne obszary projektu:

- My - Kim jesteśmy i co lubimy w zimie najbardziej?

- Nasze szkoły w zimie - Dekoracje zimowe w szkole, jak się ubieramy w zimie?

- Nasze miasta - Jak wyglądają w zimowych miesiącach? Jaka jest pogoda? Ile jest stopni?

- Tradycje Bożego Narodzenia - To, co nas łączy, a nie dzieli?

- Bezpieczne i zdrowe zimowe zabawy - Dlaczego dzieci lubią zimę?

W projekcie biorą udział szkoły:

- Szkoła Podstawowa Nr 21 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Białymstoku - klasa III d - Polska (koordynator)

- St Benedict's Primary School, Glasgow United Kingdom - Szkocja

- ICS 1 di Roseto, Roseto degli Abruzzi (TE) - Włochy