Dnia 13 listopada 2019 roku uczniowie klas V-VIII  naszej szkoły wzięli udział w akcji społecznej Fundacji im. Zbigniewa Herberta pt. „Podaruj wiersz”

Zbigniew Herbert pisał listy-wiersze do przyjaciół, do ważnych dla niego artystów, do osób, które cenił (niektóre z tych listów znalazły się następnie w książkach poety i należą do najprzenikliwszych i najmocniej poruszających jego utworów). Ten gest pisarza – gest ofiarowania komuś autografu wiersza – był inspiracją dla naszej akcji.
Udział w akcji polegał na wybraniu wiersza , przepisaniu go odręcznie na przygotowanej, specjalnej  karcie papeterii i następnie podarowaniu tego przepisanego wiersza wybranej osobie.
Wiersze przepisane przez naszych uczniów trafiły do rąk przedstawicieli Związku Sybiraków.

  • 20191113_081419-Kopiowanie
  • 20191113_083518-Kopiowanie
  • 20191113_085208_HDR-Kopiowanie

  • 20191113_081356_HDR-Kopiowanie
  • 20191113_085231_HDR-Kopiowanie

Uczniowie klasy I c w czasie zajęć przygotowali zdrowe śniadanie- pyszne kanapki. Na przyniesione z domu zdrowe pieczywo układali wędlinę , ser oraz zdrowe warzywa. Dzieci zwracały uwagę , aby kanapki były zróżnicowane, dokładnie wykonane oraz ładnie się prezentowały. Wspólny zdrowy posiłek był również doskonałą okazją do rozmowy na temat kulturalnego zachowania się przy stole.

 

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym „Portret – patroni Białegostoku 2019”. Rok 2019 został ogłoszony rokiem Ryszarda Kaczorowskiego, Seweryna Nowakowskiego oraz Feliksa Filipowicza. Celem konkursu było przybliżenie sylwetek Patronów Białegostoku oraz popularyzacja sztuk wizualnych. Młodzież pod kierunkiem Elżbiety Wołejko.

Ślubowanie klas pierwszych to bardzo ważna uroczystość w naszym szkolnym kalendarzu. Wydarzenie to miało miejsce 31 października 2019 r w auli szkolnej.

Zanim pierwszaki zostały przyjęte do grona uczniów musiały wykazać się umiejętnościami śpiewu i recytacji. Występy dzieci spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem. Mali artyści po każdym występie byli nagradzani gromkimi brawami przez rodziców i gości. Następnie przedstawiciele klas złożyli uroczystą przysięgę na sztandar szkoły. Wszystkie dzieci uczestniczyły w ceremonii pasowania ołówkiem przez panią dyrektor, po której już oficjalnie zostały przyjęte w poczet uczniów naszej szkoły. Po części oficjalnej, świeżo upieczeni uczniowie, zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Drodzy Pierwszoklasiści! Życzymy Wam wielu sukcesów w nauce i powodów do radości!

 

 

Uczniowie klas IV-V wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Ciekawe, plastyczne wiersze". Konkurs odbył się w ramach Akcji Czytelniczej. Zadaniem każdego uczestnika było wykonanie malarskiej interpretacji utworu literackiego. Bawiliśmy się farbami, pastelami a szczególnie wytężaliśmy swoją wyobraźnię. Czy łatwo jest zgadnąć, jak wygląda „Dziwne zwierze” z wiersza Zofii Beszczyńskiej? Czy łatwo pokazać dwa koguty, które przestały piać z wiersza Wandy Chotomskiej? Rozgryźć tajemnicę tygrysów, co jadły irysy z wiersza „Gdyby tygrysy jadły irysy.” tej samej autorki? Ale udało nam się sprostać temu zadaniu. Efekty naszej pracy można podziwiać w galerii na korytarzu szkolnym. Na szczególne wyróżnienie z klas V zasługują prace:

Julian S. I miejsce, Milena K. II miejsce, Sandra B. III miejsce.

Natomiast z klas IV najpiękniejsze dziwne zwierze stworzyli:

Wojciech S. I miejsce, Marta K. II miejsce, Alicja T. III miejsce. Uczniowie otrzymali dyplomy i upominki. Mieliśmy dużo satysfakcji z naszej pracy! Zapraszamy do obejrzenia galerii.

 

Dodatkowe informacje