Rodzice uczniów klas ósmych i Absolwenci!

Informacje na temat odbioru zaświadczeń o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty zostały przesłane na konto Rodziców w dzienniku elektronicznym.

Prosimy o zapoznanie się z nimi.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

Szanowni Państwo, Drodzy uczniowie!

W związku z czasowym ograniczeniem funkcjonowania placówek oświatowych spowodowanym zagrożeniem koronawirusem zakończenie roku szkolnego 2019/2020  dla klas III i VIII odbędzie się w szkole z zachowaniem reżimu sanitarnego według porządku przesłanego przez wychowawców.

W tym roku szkolnym zakończenie roku szkolnego odbywa się bez udziału rodziców.

Rodzice przyprowadzający uczniów proszeni są o niewchodzenie do budynku szkoły.

Na ręce uczniów zostaną przekazane listy gratulacyjne dla Rodziców.

Prosimy o zaopatrzenie Państwa dzieci w maseczki ochronne i długopisy do pokwitowania odbioru świadectwa u wychowawcy klasy.

Bezpośrednio po rozdaniu świadectw uczniowie powinni udać się do swoich domów.

Uczniowie klas I, II, IV, V, VI i VII odbiorą świadectwa we wrześniu. Rodzice, którzy planują przeniesienie dziecka do innej szkoły mogą odebrać świadectwo w sekretariacie szkoły po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się.

Uczniowie, za Wami 10 miesięcy zdobywania wiedzy. Za Wami również nowy sposób edukacji. Każdemu z Was gratulujemy wyników i życzymy bezpiecznego wypoczynku oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

Rodzicom pragniemy wyrazić podziękowanie za zaangażowanie w realizację zdalnego nauczania. Obecna trudna sytuacja związana z koronawirusem jest dla nas wszystkich ogromnym wyzwaniem, dlatego tym bardziej dziękujmy za zrozumienie i życzliwość.

Życzymy wspaniałych, słonecznych wakacji!

Wszystkich uczniów zachęcamy do korzystania z wirtualnej biblioteki.

Wykorzystajcie czas wolny na czytanie lektur na stronie https://lektury.gov.pl/

Nauczyciele bibliotekarze

Rekrutacja uzupełniająca

W dniach 1-8 czerwca trwać będzie rekrutacja  uzupełniająca do oddziałów przedszkolnych i klasy pierwszej. Szczegóły na stronie:

Szkoła – wznowienie działalności

25 maja szkoła wznawia działalność w okresie pandemii COVID-19. Odbywać się będą: zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z elementami zajęć dydaktycznych w klasach I-III, konsultacje dla uczniów i zajęcia rewalidacyjne. Wszystkie zajęcia i konsultacje będą dobrowolne, prowadzone z zachowaniem zasad sanitarnych. Będzie wymagana zgoda rodzica lub opiekuna prawnego. Rodzic będzie musiał wypełnić stosowną do potrzeb deklarację uczęszczania dziecka do szkoły i dostarczyć ją dwa dni robocze przed rozpoczęciem zajęć.

Miasto Białystok opracowało procedurę bezpieczeństwa obowiązującą w okresie pandemii koronawirusa na terenie szkół podstawowych oraz  kryteria przyjęcia uczniów na wybrane zajęcia.  Prosimy o zapoznanie się z ich treścią. Wszystkie dokumenty znajdują się na stronie:

Komunikat do rodziców i uczniów

W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych nauczyciele w najbliższym czasie będą prowadzić naukę zdalną,  przekazywać uczniom materiały do samodzielnej pracy w domu. W tym celu będą wykorzystywać dziennik elektroniczny, stronę internetową szkoły, mailing do rodziców, a w przypadku starszych uczniów bezpośredni kontakt elektroniczny. Zachęcamy do korzystania z bezpłatnych, dostępnych w Internecie narzędzi i materiałów edukacyjnych. dostępnych  na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej pod adresem:

Z okazji stulecia powstania miasta Starosielce, które funkcjonowało w latach 1919-1954, Muzeum Podlaskie i Centrum Ludwika Zamenhofa zorganizowały wystawę plenerową. Przedstawia ona historię tej dzielnicy Białegostoku, która zawdzięcza swoje powstanie rozwojowi sieci kolei żelaznej w Imperium Rosyjskim – tutaj rząd carski ulokował warsztaty kolejowe. Prezentowany materiał poświęcony jest więc tematyce kolejarskiej, ale ukazuje też życie mieszkańców od lat 90. XIX w. po 60. ubiegłego wieku.

Otwarciu wystawy towarzyszył Spacer historyczny, który poprowadził licencjonowany przewodnik PTTK-u Pan Paweł Olszyński . Wycieczka przebiegała przez miejsca związane
z dziejami kolejnictwa, a także z życiem społecznym i samorządowym miasta.

„ Dowiedzieliśmy się, co to była szmacianka, gdzie znajdował się pierwszy Magistrat Miasta Starosielce, w którym budynku była Biblioteka im. Józefa Piłsudskiego, a w którym Kino „Kolejarz”. „Pan przewodnik opowiadał, że prawa miejskie Starosielce otrzymały 2 września1919 r. oraz o tzw. brukowej aferze”.  „Dowiedziałam się, że w pobliżu Dworca Starosielce była łaźnia, natomiast tam, gdzie jest dziś sklep „Zodiak” znajdowała się drewniana synagoga”. „Słuchaliśmy z ogromnym zaciekawieniem historii naszej dzielnicy i prawie jej dotykaliśmy (przedwojennej klamki w budynku przy ul. Boboli – kiedyś ul. Sienkiewicza)”.

Uczniowie kl. V B

z rodzicami i wychowawcą.

• 20190922_143045-Kopiowanie
  • 20190922_110331-Kopiowanie