Komunikat do rodziców i uczniów

W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych nauczyciele w najbliższym czasie będą prowadzić naukę zdalną,  przekazywać uczniom materiały do samodzielnej pracy w domu. W tym celu będą wykorzystywać dziennik elektroniczny, stronę internetową szkoły, mailing do rodziców, a w przypadku starszych uczniów bezpośredni kontakt elektroniczny. Zachęcamy do korzystania z bezpłatnych, dostępnych w Internecie narzędzi i materiałów edukacyjnych. dostępnych  na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej pod adresem:

https://www.gov.pl/web/edukacja

 

 
 
Wszystkich uczniów zachęcamy do korzystania z wirtualnej biblioteki.

Wykorzystajcie czas wolny na czytanie lektur na stronie https://lektury.gov.pl/

Nauczyciele bibliotekarze

Uczniowie klas IV-V wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Ciekawe, plastyczne wiersze". Konkurs odbył się w ramach Akcji Czytelniczej. Zadaniem każdego uczestnika było wykonanie malarskiej interpretacji utworu literackiego. Bawiliśmy się farbami, pastelami a szczególnie wytężaliśmy swoją wyobraźnię. Czy łatwo jest zgadnąć, jak wygląda „Dziwne zwierze” z wiersza Zofii Beszczyńskiej? Czy łatwo pokazać dwa koguty, które przestały piać z wiersza Wandy Chotomskiej? Rozgryźć tajemnicę tygrysów, co jadły irysy z wiersza „Gdyby tygrysy jadły irysy.” tej samej autorki? Ale udało nam się sprostać temu zadaniu. Efekty naszej pracy można podziwiać w galerii na korytarzu szkolnym. Na szczególne wyróżnienie z klas V zasługują prace:

Julian S. I miejsce, Milena K. II miejsce, Sandra B. III miejsce.

Natomiast z klas IV najpiękniejsze dziwne zwierze stworzyli:

Wojciech S. I miejsce, Marta K. II miejsce, Alicja T. III miejsce. Uczniowie otrzymali dyplomy i upominki. Mieliśmy dużo satysfakcji z naszej pracy! Zapraszamy do obejrzenia galerii.

 

Dodatkowe informacje