Komunikat do rodziców i uczniów

W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych nauczyciele w najbliższym czasie będą prowadzić naukę zdalną,  przekazywać uczniom materiały do samodzielnej pracy w domu. W tym celu będą wykorzystywać dziennik elektroniczny, stronę internetową szkoły, mailing do rodziców, a w przypadku starszych uczniów bezpośredni kontakt elektroniczny. Zachęcamy do korzystania z bezpłatnych, dostępnych w Internecie narzędzi i materiałów edukacyjnych. dostępnych  na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej pod adresem:

https://www.gov.pl/web/edukacja

 

 
 
Wszystkich uczniów zachęcamy do korzystania z wirtualnej biblioteki.

Wykorzystajcie czas wolny na czytanie lektur na stronie https://lektury.gov.pl/

Nauczyciele bibliotekarze

Dnia 13 listopada 2019 roku uczniowie klas V-VIII  naszej szkoły wzięli udział w akcji społecznej Fundacji im. Zbigniewa Herberta pt. „Podaruj wiersz”

Zbigniew Herbert pisał listy-wiersze do przyjaciół, do ważnych dla niego artystów, do osób, które cenił (niektóre z tych listów znalazły się następnie w książkach poety i należą do najprzenikliwszych i najmocniej poruszających jego utworów). Ten gest pisarza – gest ofiarowania komuś autografu wiersza – był inspiracją dla naszej akcji.
Udział w akcji polegał na wybraniu wiersza , przepisaniu go odręcznie na przygotowanej, specjalnej  karcie papeterii i następnie podarowaniu tego przepisanego wiersza wybranej osobie.
Wiersze przepisane przez naszych uczniów trafiły do rąk przedstawicieli Związku Sybiraków.

  • 20191113_085231_HDR-Kopiowanie
  • 20191113_085208_HDR-Kopiowanie
  • 20191113_081356_HDR-Kopiowanie

  • 20191113_081419-Kopiowanie
  • 20191113_083518-Kopiowanie

Dodatkowe informacje