Tegoroczne Święto Szkoły obchodziliśmy pod hasłem Serce po wschodniej stronie.
Cały świąteczny tydzień wypełniły nam działania, spotkania, wystawy mające na celu pokazanie jak ważna jest historia i doświadczenie kresów. Uczniowie uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji Podaruj wiersz, polegającej na przepisywaniu tekstów Zbigniewa Herberta, następnie utworami urodzonego we Lwowie poety obdarowywali ludzi zaangażowanych w życie szkoły. Z koncertem odwiedził nas słynny zespół Czeremszyna, który mówi o sobie, że zajmuje się Podlaską hodowlą muzyki żywej. Odbył się apel poświęcony rocznicy odzyskania niepodległości. Uczniowie klasy VI zaskoczyli wszystkich formą przedstawienia, bez słów, przy pomocy teatru cieni, oddali ogrom emocji, towarzyszących zwykłym ludziom, którym przyszło walczyć o wolność Polski. Obchodom towarzyszyły 3 wystawy: Czego nie wiecie o Polonii, Promocja polskiej przyrody za granicą oraz wypożyczona z Muzeum Sybiru Połączył ich Sybir. W najważniejszym dniu 14.11.2019 r. po nabożeństwie  w cerkwi i mszy świętej odbył się uroczysty apel, na którym w obecności wszystkich uczniów, nauczycieli i przybyłych rodziców podpisano Przesłanie Sybiraków. Główną uroczystość uświetnił koncert  współczesnych i klasycznych pieśni patriotycznych w wykonaniu dziewcząt z klasy VIII oraz wręczenie stypendiów. Najciekawszym doświadczeniem były spotkania uczniów klas II i III oraz VII i VIII z przedstawicielami Oddziału Białostockiego Związku Sybiraków. Uczniowie klas V i VI brali udział w konkursie plastycznym Polska - odległe horyzonty. Ostatniego dnia obchodów 15.11.2019 r. odbyła się Terenowa gra kresowa.

 

 

 • sptkanie-prez.-2-Kopiowanie
 • spotanie-kl.-II---III-Kopiowanie
 • W-Przyroda-Kopiowanie

 • Sybiracy--Kopiowanie
 • gra-ter.-Kopiowanie
 • Tekst-przesania-Kopiowanie

 • 20191113_105649-Kopiowanie

 

 

 • Photo11
 • Photo18
 • Photo10

 • Photo4
 • Photo17
 • Photo5

 • Photo12
 • Photo13
 • Photo9

 • Photo8
 • Photo14
 • Photo16

 • Photo15
 • Photo1
 • Photo2

 • Photo3
 • Photo6
 • Photo7

Dodatkowe informacje