Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

 

Klasy III godz. 9.30 - na hali sportowej

Klasy VIII godz. 10.30 - na hali sportowej

 

Klasy I  godz. 9.15 - w salach lekcyjnych

Klasy II godz. 9.45 - w salach lekcyjnych

 

Klasy IV godz. 9.45 - w salach lekcyjnych

Klasy V godz. 9.30 - w salach lekcyjnych

Klasy VI godz. 9.15 - w salach lekcyjnych

Klasy VII godz. 10.00 - w salach lekcyjnych

 

W związku z obostrzeniami sanitarnymi w uroczystościach zakończenia roku szkolnego uczestniczą tylko uczniowie. 

 

 

5 grudnia członkowie Szkolnego Koła Edukacji Obywatelskiej brali udział w wyjątkowej lekcji historii w Muzeum Wojska.

Uczestniczyliśmy w wirtualnej podróży na pokładzie najwspanialszego polskiego transatlantyku MS „Piłsudski” przygotowanej przez Fundację Koncept Kultura  w ramach Programu „Niepodległa”. Dzięki technologii VR odbyliśmy niezapomniany rejs po Atlantyku oraz zanurzyliśmy się w pełen magicznych przeżyć świat eleganckich wnętrz i opowieści
o statku, który był dumą międzywojennej Polski. Mieliśmy niesamowitą okazję spotkać osobiście marszałka Józefa Piłsudskiego oraz prezydenta Stanów Zjednoczonych Thomasa Woodrowa Wilsona, a także być na koncercie  Ignacego Jana Paderewskiego.

MS „Piłsudski” nazywany był pływającą ambasadą polskiej kultury – jego wystrój, meble, dzieła sztuki, a nawet popielniczki i karty dań, zaprojektowali znani polscy artyści i architekci. Był to najszybszy transatlantyk na Bałtyku, wyjątkowy i symboliczny od początku do końca swego istnienia. Dumnie nosił imię ikony walk niepodległościowych marszałka Józefa Piłsudskiego. Narodził się dzięki wywalczonej przez Polskę niepodległości, uzyskaniu dostępu do morza i budowie portu w Gdyni. Przestał istnieć wraz z niepodległą Polską w 1939 r., tuż po wybuchu II wojny światowej, kiedy to wpłynął na niemiecką minę morską. Nasz liniowiec spoczywa na dnie Morza Północnego.

https://www.youtube.com/watch?v=A3VLUcXKvZk

  • 20191205_115034-Kopiowanie
  • 20191205_121326-Kopiowanie
  • 20191205_115107-Kopiowanie

  • 20191205_123710-Kopiowanie

Dodatkowe informacje