Logo

Ogłoszenie dla Nauczycieli:


Spotkanie nauczycieli w związku z przygotowaniem nowego roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się

27 sierpnia 2018 r. (poniedziałek) 

o godz. 10.00.

 

Rada pedagogiczna odbędzie się 31 sierpnia 2018 r. (piątek) 

o godz. 10.00.

 

Wrzesień w świetlicy

W naszej szkolnej świetlicy jest dużo dzieci, więc panie się starają każdego czymś zainteresować. 

We wrześniu odbył się konkurs „Mały Konstruktor”, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Dzieci wykonywały ciekawe konstrukcje z klocków lego szkolnych i tych przyniesionych z domu. Powstały wspaniałe, pomysłowe  prace, najciekawsze z nich zostały nagrodzone.

Uczniowie wykonywali też prace plastyczne, tak powstała „Mała spiżarnia”, a w niej zapasy na zimę . W słojach znalazły się warzywa, owoce i grzyby. Dzieci robiły też jesienne drzewka, wiewióreczki, jabłka i muchomorki. Powstały także kasztankowe i żołędziowe ludziki i zwierzaki łączone plasteliną.

Odbył się  konkurs plastyczny „Dary jesieni”- prace malowane były farbami, powstały prace grupowe „Zwierzęta jesienią”.

Oj, działo się wiele w świetlicy!

 

 

Czytaj więcej: Wrzesień w świetlicy

Puszcza w centrum miasta

Klasy drugie wybrały sie na wycieczkę do Muzeum Przyrodniczego, które mieści się w Kampusie Uniwesytetu w Białymstoku. Uczniowie ogladali okazy ptaków i zwierząt leśych, poznawali ciekawoski przyrodnicze. Dla odważnych była wystawa żywych zwierzat egzotycznych. Ciekawa była wystawa tematyczna - ptaki i zwierzęta Antarktydy , tak jak w ,,Zaczarowanej zagrodzie".

 

Czytaj więcej: Puszcza w centrum miasta

Kontynuacja innowacji "Nauczanie przez kodowanie"

Uczniowie klasy III d z zapałem przystąpili do kontynuacji przygody ze Scratchem, którą rozpoczęli w klasie II. 

Na początek coś jesiennego.

Jesień to pora roku, w której często pada deszcz. Czasami mamy już go trochę dość. Cieszymy się więc, gdy zza chmury wyjrzy ciepłe słońce.

 

Instrukcja:

Kliknij zieloną flagę. Poczekaj, aż przestanie padać, a następnie kliknij na chmurkę.

 

To projekt Nicoli. Pozostałe można obejrzeć w studio:

https://scratch.mit.edu/studios/4318557/

Dodatkowe informacje