W naszej szkolnej świetlicy jest dużo dzieci, więc panie się starają każdego czymś zainteresować. 

We wrześniu odbył się konkurs „Mały Konstruktor”, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Dzieci wykonywały ciekawe konstrukcje z klocków lego szkolnych i tych przyniesionych z domu. Powstały wspaniałe, pomysłowe  prace, najciekawsze z nich zostały nagrodzone.

Uczniowie wykonywali też prace plastyczne, tak powstała „Mała spiżarnia”, a w niej zapasy na zimę . W słojach znalazły się warzywa, owoce i grzyby. Dzieci robiły też jesienne drzewka, wiewióreczki, jabłka i muchomorki. Powstały także kasztankowe i żołędziowe ludziki i zwierzaki łączone plasteliną.

Odbył się  konkurs plastyczny „Dary jesieni”- prace malowane były farbami, powstały prace grupowe „Zwierzęta jesienią”.

Oj, działo się wiele w świetlicy!

 

 

Klasy drugie wybrały sie na wycieczkę do Muzeum Przyrodniczego, które mieści się w Kampusie Uniwesytetu w Białymstoku. Uczniowie ogladali okazy ptaków i zwierząt leśych, poznawali ciekawoski przyrodnicze. Dla odważnych była wystawa żywych zwierzat egzotycznych. Ciekawa była wystawa tematyczna - ptaki i zwierzęta Antarktydy , tak jak w ,,Zaczarowanej zagrodzie".

 

Uczniowie klasy III d z zapałem przystąpili do kontynuacji przygody ze Scratchem, którą rozpoczęli w klasie II. 

Na początek coś jesiennego.

Jesień to pora roku, w której często pada deszcz. Czasami mamy już go trochę dość. Cieszymy się więc, gdy zza chmury wyjrzy ciepłe słońce.

 

Instrukcja:

Kliknij zieloną flagę. Poczekaj, aż przestanie padać, a następnie kliknij na chmurkę.

 

To projekt Nicoli. Pozostałe można obejrzeć w studio:

https://scratch.mit.edu/studios/4318557/

Klasa IV c gościła w drukarni ALDA,  gdzie zapoznała się z tajnikami drukowania najróżnorodniejszych gadżetów, sposobów umieszczania napisów na różnych przedmiotach, szczególne zainteresowanie wzbudziły puchary. Właściciele firmy w bardzo interesujący sposób poprowadzili spotkanie oraz na pamiątkę wręczyli każdemu uczniowi długopis, zakładkę i nalepkę z logo drukarni.

Miłym uzupełnieniem wyjścia była wizyta w Akcencie ZOO. Niektórzy z ogromnym zapałem korzystali z nowoczesnych przekazów informacji zainstalowanych na terenie ZOO. Wycieczka bardzo udała się ze względu także na piękną aurę – Złota Polska Jesień zagościła na dobre i niezwykle przyjemny był spacer parkowymi alejkami.


 

Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem ,,NIE MA SMIECI – SĄ SUROWCE”. Klasa IV c przygotowała pojemniki do segregacji odpadów szklanych, plastikowych i suchych mieszanych i ustawiła je na korytarzach szkolnych, jak również wykonała okolicznościowe plakaty. Klasa V b wybrała się na porządki do pobliskiego lasu. Znalezione odpady od razu uczniowie segregowali poprzez wrzucanie do odpowiednich worków. Z przykrością należy stwierdzić, iż wielu mieszkańców nie dba o środowisko i niestety pozostawia po sobie ogromne ilości śmieci.


 

18 września 2017 roku uczniowie klas drugich uczestniczyli w zajęciach, które przeprowadziła pani policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Na zajęciach uczniowie dowiedzieli się jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Następnie pani policjantka wytłumaczyła jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali rad i wskazówek oraz aktywnie uczestniczyli w dyskusji. Na zakończenie wizyty uczniowie otrzymali opaski odblaskowe.

 

 

 

Dodatkowe informacje