Klasa III e zaprasza wszystkich do głosowania w konkursie na najpiękniejszą Ptasią Stołówkę. W dniach 4.11 - 19.11   trzeba się udać do sklepu Leroy Merlin przy ulicy Hetmańskiej 18 i zagłosować na nasz projekt. Numer naszej stołówki to H 15. Zapraszamy.

Na korytarzach szkolnych można pobrać kupony do głosowania. 

26 października 2017 klasa III e spotkała się po południu, aby wykonać karmniki na konkurs pt: "Budujemy stołówkę dla ptaków”. W przygotowaniu karmników pomagali rodzice i rodzeństwo. Dobre humory dopisywały wszystkim. Dzieci dekorowały karmniki, wykonywały poszczególne elementy, mamusie chętnie doradzały w sprawach dekoracji oraz pomagały przy niej. A tatusiowie…….., bez ich pomocy byłoby ciężko - przybijali gwoździe, przycinali deski i składali karmniki. To było udane spotkanie. Wszyscy pracowali ciężko, a efekty pracy, czyli "ptasia stołówka” została zawieziona na konkurs.

Warto było się spotkać, ponieważ organizator konkursu zwraca karmniki, a te zostaną zawieszone przy szkole i wszyscy będą mogli dokarmiać ptaki zimą.

 

 

W dniach 7-8 października 2017r. uczennice naszej szkoły brały udział w Międzynarodowy Turniej w Ełku U14. Od wysłuchania trzech hymnów narodowych Litwy, Bośni i Polski rozpoczęły się zawody gdzie pojechały zawodniczki SP 21 w Białymstoku z Kadry KS BAS klas siódmych. Celem naszego wyjazdu było sprawdzenie nowych ustawień i konfrontacja ze starszymi koleżankami z całej polski. W zawodach wzięły również udział zespoły z Litwy i Bośni. Nasz zespół po ciężkich bojach zajęły XIII miejsce grając jak równe z równymi ze starszymi dziewczętami. Z meczu na mecz graliśmy co raz lepiej. Drugiego dnia turnieju trafiliśmy na zespół równolatek z Ełku, wygraliśmy 2:0 do 10 i 11. To dobry prognostyk na następne zawody z rówieśniczkami i wskazówka do dalszych wytrwałych treningów. Oprócz gry na boiskach na których odbywały się zawody uczestnicy mieli możliwość skorzystania z Arku. W tych rozgrywkach klub KS BAS reprezentowały uczennice naszej szkoły: 1. Julia Januszkiewicz 2. Karolina Targońska 3. Patrycja Jarmoc.

 

 

 

17 października  podczas zajęć lekcyjnych uczniowie z klasy 2a  przygotowali smaczne i zdrowe szaszłyki owocowe. Przed przystąpieniem do pracy wzajemnie pomagali sobie przy zakładaniu i wiązaniu fartuszków. Następnie po zapoznaniu z zasadami bezpiecznego posługiwania się nożem i po dokładnym umyciu rąk, przystąpili do pracy. Z wielkim zapałem wszyscy obierali i kroili owoce wykazując się przy tym dużą cierpliwością i zaangażowaniem. Po przyrządzeniu szaszłyków uczniowie klasy 2a oraz zaproszeni koledzy i koleżanki z klasy 3d  przystąpili do  degustacji. Wszystkim bardzo smakowało. Dzieci dowiedziały się, dlaczego owoce są tak ważne w naszej diecie i dlaczego warto je jeść zamiast słodyczy. Zgodnie stwierdzili, że taki smaczny posiłek to doskonałe  drugie śniadanie lub zdrowy podwieczorek.

 

 

Z okazji Europejskiego Tygodnia Kodowania uczniowie klasy III d zaprosili na zajęcia swoich bliskich: mamę, tatę, starszą siostrę lub brata. Wszyscy goście byli pod wrażeniem zaangażowania i pomysłowości małych programistów. Był to czas spędzony z rodziną poświęcony wspólnej pracy, zabawie i nauce.

 

 

Zabawy z Ozobotem to połączenie programowania z zabawami plastycznymi, nauką pisania, poznawaniem otaczającej przyrody, tworzeniem barwnych opowieści. Tym razem mały robot podąża za kolorową linią błyskając światełkami, a barwne parasole uczniów klasy III d sprawiły, że w deszczowe dni robi się weselej.

 

 

Z okazji Europejskiego Tygodnia Kodowania (CodeWeek) do klasy III d zawitał Ozobot. Został on wypożyczony na kilkudiowy okres testowania od firmy Edusense.

Ozobot to mały inteligentny robot, który wykonuje zadania zaprogramowane na kartce papieru za pomocą kolorowych kodów. 

 

Wystarczyły kolorowe pisaki, kartka papieru, wyobraźnia i robot Ozobot wyruszył w podróż poznając razem z dziećmi popularne środki transportu.

 

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim Pracownikom Szkoły składamy serdeczne życzenia zdrowia, dalszych sukcesów i osiągnięć zawodowych, satysfakcji z pracy oraz spełnienia najskrytszych marzeń.Z tej okazji uczniowie klasy III b pod kierunkiem p. Małgorzaty Wojdakowskiej przygotowali uroczysty apel.

Zapraszamy do fotogalerii.

 

"Jeżyk Łakomczuch" - gra zręcznościowa stworzona przez uczniów klasy III d

Instrukcja: Kieruj jeżykiem za pomocą strzałek na klawiaturze i zjadaj jabłka.

To gra Magdy. Pozostałe można zobaczyć i pograć w nie wchodząc do studia:

https://scratch.mit.edu/studios/4363030/

 

Dodatkowe informacje