17 października  podczas zajęć lekcyjnych uczniowie z klasy 2a  przygotowali smaczne i zdrowe szaszłyki owocowe. Przed przystąpieniem do pracy wzajemnie pomagali sobie przy zakładaniu i wiązaniu fartuszków. Następnie po zapoznaniu z zasadami bezpiecznego posługiwania się nożem i po dokładnym umyciu rąk, przystąpili do pracy. Z wielkim zapałem wszyscy obierali i kroili owoce wykazując się przy tym dużą cierpliwością i zaangażowaniem. Po przyrządzeniu szaszłyków uczniowie klasy 2a oraz zaproszeni koledzy i koleżanki z klasy 3d  przystąpili do  degustacji. Wszystkim bardzo smakowało. Dzieci dowiedziały się, dlaczego owoce są tak ważne w naszej diecie i dlaczego warto je jeść zamiast słodyczy. Zgodnie stwierdzili, że taki smaczny posiłek to doskonałe  drugie śniadanie lub zdrowy podwieczorek.

 

 

 

  • 100_1969
  • 100_1974
  • 100_1972

  • 100_1970

Dodatkowe informacje