Logo

Wesołych, zdrowych i bezpiecznych wakacji!

Do zobaczenia 3 września! Klauzulę RODO znajdziecie Państwo w zakładce  O szkole / Dokumenty szkolne

Podręczniki na rok szkolny 2018/2019

1. Oddziały przedszkolne 0:

- podręczniki do nauki religii rodzice zakupują wg załączonego wykazu,

-  zestaw materiałów pomocniczych rodzice zakupują we wrześniu.

2. Kl. I - VIII:

- rodzice dokonują zakupu podręczników do nauki religii wg załączonego wykazu,

- pozostałe podręczniki i ćwiczenia do kl. I - VIII są nieodpłatne (dotacja MEN) i zostaną wypożyczone  uczniom z biblioteki szkolnej we wrześniu 2018 r.


"Balladyna"

Dnia 16.11. 17 klasy VI A i VI B były w Teatrze Węgierki na przedstawieniu „Balladyna”. Obejrzeliśmy nowoczesny spektakl, który bardzo nas zaskoczył swoją wymową. Najlepiej mówią 

o tym słowa zaczerpnięte z opisu spektaklu na stronie Teatru:

„Będę, czym dawno byłabym, zrodzona pod inną gwiazdą”… oświadcza Balladyna, kiedy dociera na szczyt. Zostaje królową polską („wbrew rozwadze i historii” jak mówi autor). Jej kariera to pasmo zbrodni i kłamstw, ale też piekło wyrzutów sumienia i przerażenia. Cały czas towarzyszy jej przekonanie, że ktoś inny steruje jej życiem. To oszalała z zazdrości Goplana, złośliwa siostra, zaborcza, prymitywna matka, a w tle mężczyźni ogarnięci obsesją władzy. I choć utwór Słowackiego ma prawie 200 lat, pytanie, czy da się zatrzymać machinę zła i żyć uczciwie po osiągnięciu wymarzonego celu, pozostaje jak najbardziej aktualne. 

Zmienia się świat: zamiast legend mamy wirtualną rzeczywistość, zamiast mieczy wyrafinowane narzędzia zbrodni, ale uczucia ludzkie, ambicje, nienawiść i zazdrość pozostają takie same. 

Po spektaklu mieliśmy spotkanie z aktorami. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, 

 

 

Czytaj więcej: "Balladyna"

Spotkanie klas drugich z Photonem

W poniedziałek klasy drogie odwiedził Photon, robot edukacyjny, który pomaga dzieciom rozwijać umiejętność logicznego myślenia. Odkrywać nowe technologie, rozwijać pamięć, doskonalić umiejętność szybkiego podejmowania decyzji oraz stawiać pierwsze kroki w świecie programowania. 

 

 

Czytaj więcej: Spotkanie klas drugich z Photonem

Dzień Pluszowego Misia z Ozobotem

Dzień Pluszowego Misia to doskonała okazja na zabawy z Ozobotem. Uczniowie klasy II a i III d doskonalili swoje umiejętności odczytywania i przenoszenia kodów na szablon. Sprawdzali, jak robot zareaguje na wskazane polecenia i jakimi kolorami zaświeci. Na koniec uczniowie obu klas wykazali się niezwykłą pomysłowością. Klasa II a pięknie pokolorowała swoje misie, by udekorować nimi salę lekcyjną. W klasie III d natomiast nawiązały się "misiowe" przyjaźnie i powstały "misiowe" łańcuchy.

Podczas tych zajęć dzieciom towarzyszyły oczywiście mięciutkie, milutkie pluszowe misie.

 

 

Czytaj więcej: Dzień Pluszowego Misia z Ozobotem

Dodatkowe informacje