11 listopada 2017 r. uczennica klasy IV c - Nikola Wądołowska wzięła udział w II edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej  im. Henryka Rasiewicza „Kima”. Eliminacje wojewódzkie odbyły się w październiku w Teatrze im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Wówczas Nikola zajęła I miejsce i otrzymała zaproszenie do II etapu konkursu w Krakowie, aby walczyć w gronie najlepszych wokalistów z całej Polski. Podczas przesłuchań konkursowych, które odbyły się w krakowskim Muzeum Armii Krajowej zaprezentowała dwie piosenki: „Warszawo ma” oraz „Taki kraj”. Przy fortepianie towarzyszył jej nauczyciel muzyki p. Hubert Bajko. Znakomite wykonanie naszej uczennicy zachwyciło publiczność oraz jurorów.

Wyniki konkursu zostały ogłoszone następnego dnia podczas uroczystego Koncertu Finałowego w Filharmonii Krakowskiej. Jury przyznało Nikoli I miejsce oraz tzw. MAŁE Grand Prix. Po ogłoszonym werdykcie Nikola, jako jedna z nielicznych miała zaszczyt wykonać „Taki kraj” przed publicznością wypełnionej po brzegi filharmonii. 

Oprócz nagród rzeczowych przyznanych w konkursie, młoda wokalistka otrzymała także nagrodę specjalną, a mianowicie zaproszenie do udziału w koncercie „W Hołdzie Żołnierzom Wyklętym”, który odbędzie się w auli Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Podczas koncertu 10 –cio letnia, zdolna wokalistka będzie miała zaszczyt zaśpiewać partię solową przy akompaniamencie Orkiestry Filharmonii Krakowskiej oraz krakowskich chórów akademickich. 

Serdecznie gratulujemy Nikoli oraz życzymy dalszych sukcesów.

 

Dodatkowe informacje