Dnia 21 grudnia 2017 r. w Naszej Szkole odbył się "Pierwszy Turniej Mikołajkowy w piłce siatkowej "dwójek" SP 21 2017". Do zawodów zapisało się 16 zespołów, a do rywalizacji przystąpiło 14 par. Uczniowie grali systemem brazylijskim - do dwóch przegranych, a losowanie odbyło się dzień przed w obecności Nauczycieli Wychowania Fizycznego. Mecz trwał do uzyskania wyniku 2:0 lub 2:1.Poziom turnieju był bardzo wysoki, o czym świadczyła zacięta gra na boisku, a także wyrównane wyniki setów. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom, a najlepszym zespołom przypadły medale, puchary oraz nagrody rzeczowe. Pierwsze miejsce zajęła para Muszyński/Niewiarowski, drugie  Januszkiewicz\Targońska, trzecie Jarmoc\Serafin, a czwarte Rećko/ Cheniewska. Najlepszym zawodnikiem turnieju, a dokładnie zawodniczką okazała się Iwona Chaniewska uczennica klasy siódmej.

Końcowa klasyfikacja turnieju:

1. Maksymilian Muszyński i Patryk Niewiarowski

2.Julia Januszkiewicz i Karolina Targońska

3. Patrycja Jarmoc i Gabriella Serafin

4. Marika Rećko i Iwona Chaniewska

5-6. Michał Kiersnowski i Dawid Tomanek

       Daniel Krasowski i Patryk Skreczko

7-8. Laura Urbanowicz i Aleksandra Gąsiewska

       Dominik Nowakowski i Jakub Niewiarowski

9-10. Kacper Ołdakowski i Kacper Sokolewicz

         Hubert Rutkowski i Karol Jarosz

11-12. Kacper Sadowski i Kordian Pachołek

           Kacper Suchowierski i Hubert Pietruszko

13-14. Sebastian Rutkowski i Jakub Mozyrski

          Paweł Abramowicz i Mateusz Sochalewski

 

 

    

Dnia 15.12.2017r klasa VIA i VIB odwiedziły Operę Podlaską. Obejrzały tam spektakl pt. „PINOKIO”według opowieści Carla Collodiego.

 

Pinokio – najsłynniejszy chyba pajacyk na świecie, bohater powieści Carla Collodiego, niezliczonych filmów, spektakli i innych dzieł kultury. Spektakl został wspaniale przygotowany, zawierał liczne atrakcje – różnego rodzaju lalki oraz muzykę na żywo. Wystąpili  aktorzy BTL, a towarzyszyli im muzycy z OiFP. Spektakl bardzo nam się podobał, skorzystamy z rożnych pomysłów przy tworzeniu kolejnych spektakli w szkole!

 

Tak właśnie brzmią proste życzenia świąteczne w języku niemieckim:) Uczniowie klas VII wykazali się kreatywnością (i chęcią poznawania nowych słówek :)...) przy tworzeniu kartek świątecznych i słowniczków związanych z tematem Bożego Narodzenia. Metodą stacji, pracy w grupach odkrywali tradycje świąt w Niemczech i po raz kolejny udowodnili, że nauka języka niemieckiego  nie musi być nudna.W dniu 15 grudnia nasze zespoły klas piątych reprezentowały Szkołę na Turnieju Mikołajkowym klas V dziewcząt, który odbył się w naszej szkole. Do rywalizacji przystąpiło 12drużyn z całego miasta. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy, w których grało się systemem "każdy z każdym"  w eliminacjach do wygranego seta.

Bardzo dobrze zaprezentowały się dziewczęta z SP 21  I (rocznik 2006), które zajęły I miejsce po zaciętych meczach z zespołem z SP 26  i SP37. Kolejny nasze zespół zajął V miejsce. 

Zwycięski zespół wystąpił w następującym składzie:

1.Weronika Januszkiewicz

2.Marta Pasiecznik

3.Julia Mikulska

4.Jesica Wołkowska

Ostateczna kolejność zespołów:

1.Sp 21 I

2.SP 37 II

3.SP 37 I

4.SP 26 I

5.SP 21 II

6.SP 15 III

7.SP 37 III

8.SP 15 I

9.SP 26 II

10.SP 34 II

11.SP 34 I

12.SP 26 III

 

 

 „Andrzejki” w świetlicy to świetna zabawa dla dziewczynek i chłopaków. Wróżby z przymrużeniem oka przyniosły dużo śmiechu i radości, a nasze  wróżki – co za stroje?

W tym roku, Mikołaj miał tak dużo pracy, że dotarł do naszej świetlicy nieco później , bo 8 grudnia, ale za to z workiem pełnym zabawek i koszami pełnymi słodyczy. Dzieci wystroiły się w czerwone „czapeczki – Mikołajki”. pięknie  go witały i wiersze mu mówiły. Każdy chciał zostać jego pomocnikiem. I chociaż na dworze jesienna szaruga, chłodno i deszczowo a nasze prace „mokre w mokrym” także szare, to już czujemy świąteczny nastrój. W piątek 15 grudnia  dzieci przedstawiły jasełka bożonarodzeniowe swoim koleżankom i kolegom oraz rodzicom i dziadkom. Pomimo  trudnych warunków w przygotowaniach do występu, dzieci dały radę. Wszystkim się bardzo podobało, łamaliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia świąteczne.

W świetlicy odbył się także konkurs na szopkę bożonarodzeniową – prace można oglądać na korytarzu. Ponadto 18 grudnia uczniowie wzięli udział w Turnieju  Wiedzy o Bożym Narodzeniu.  Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni.

 

 

Jednym z zadań konkursu "Czekając na Święta... Uczymy dzieci programować", w którym bierze udział klasa II a i III d, jest wykonanie makiety "Wioska Św. Mikołaja". Tego zadania podjęli się uczniowie klasy III d, a jego wykonanie trwało kilka dni.

Najpierw uczniowie przygotowali trasę dla Ozobota, ustalili kolejne punkty jego postoju, zaplanowali kody i wspólnie ułożyli historię. Wszyscy bardzo  zaangażowali się w wykonanie makiety: jedni malowali trasę, inni wykonali ilustracje do makiety. Na koniec uczniowie ustawili własnoręcznie wykonane elfy i renifery, zapalili lampki. Efekt końcowy okazał się zaskakujący. Wiele emocji towarzyszyło uczniom podczas nagrywania filmu.

 

 

 

W świetlicy szkolnej odbył się konkurs na najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową. Prace konkursowe można oglądać na korytarzu przed świetlicą.

Zapraszamy.

 

 

Dnia 17.10.2017r. razem z klasą VIa i VI b poszliśmy do Opery Podlaskiej. Celem tego wyjścia było obejrzenie przedstawienia muzycznego pt. ,,Doktor Żywago”.

Spektakl ten opowiadał o życiu najuboższych oraz najbogatszych Rosjan przed i podczas wybuchu wojny domowej. Głównymi bohaterami byli: Jurij Żywago, Lara, Pasza Antipow- rewolucjonista oraz Tonia. Sztuka ta mówiła o miłości i o tym jak wielką jest ona siłą. Ukazywała także równoległe sceny- z życia biednych i zamożnych ludzi. Opowiadała również o smutnych losach żołnierzy. Nieraz musieli oni walczyć, pomimo ciężkiego stanu zdrowia. Przedstawienie to ukazywało wojnę i rewolucję jako cierpienie i zagrożenie śmiercią. Było ono bardzo wzruszające, a czasem nawet zabawne.

Moim zdaniem na pewno warto obejrzeć ten spektakl. Rewelacyjna gra aktorska w połączeniu z piękną muzyką prezentowały się świetnie. Mnie najbardziej podobały się strzały z karabinów. Były one bardzo realistyczne.

Łukasz Rudnik kl 6a

 

 

Dodatkowe informacje