Logo

Rekrutacja do Oddziałów Przedszkolnych w Szkołach Podstawowych,

do klas  I  oraz do klas  IV  sportowychSzkołach Podstawowych

prowadzonych przez Miasto Białystok na rok szkolny 2018/2019

odbędzie w dniach 1 - 9 marca 2018r. 


Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji znajdują się pod adresem:

http://www.bialystok.pl/pl/wiadomosci/aktualnosci/rekrutacja-do-przedszkoli-i-szkol-podstawowych.html

http://www.bialystok.pl/pl/dla_mieszkancow/edukacja/rekrutacja/nabor_do_przedszkoli_i_oddz_0_w_/

http://www.bialystok.pl/pl/dla_mieszkancow/edukacja/rekrutacja/nabor-do-szkol-podstawowych.html

 

Wyjście do opery na spektakl "Doktor Żywago"

Dnia 17.10.2017r. razem z klasą VIa i VI b poszliśmy do Opery Podlaskiej. Celem tego wyjścia było obejrzenie przedstawienia muzycznego pt. ,,Doktor Żywago”.

Spektakl ten opowiadał o życiu najuboższych oraz najbogatszych Rosjan przed i podczas wybuchu wojny domowej. Głównymi bohaterami byli: Jurij Żywago, Lara, Pasza Antipow- rewolucjonista oraz Tonia. Sztuka ta mówiła o miłości i o tym jak wielką jest ona siłą. Ukazywała także równoległe sceny- z życia biednych i zamożnych ludzi. Opowiadała również o smutnych losach żołnierzy. Nieraz musieli oni walczyć, pomimo ciężkiego stanu zdrowia. Przedstawienie to ukazywało wojnę i rewolucję jako cierpienie i zagrożenie śmiercią. Było ono bardzo wzruszające, a czasem nawet zabawne.

Moim zdaniem na pewno warto obejrzeć ten spektakl. Rewelacyjna gra aktorska w połączeniu z piękną muzyką prezentowały się świetnie. Mnie najbardziej podobały się strzały z karabinów. Były one bardzo realistyczne.

Łukasz Rudnik kl 6a

 

 

 

Dodatkowe informacje