Z okazji zbliżających się ferii zimowych uczniowie klasy III d pod kierunkiem wychowawczyni Haliny Wencel przygotowali i przedstawili apel poświęcony bezpiecznym zabawom zimowym. Udzielili rad swoim kolegom i koleżankom, jak należy ubierać się zimą, gdzie wybierać miejsca na zabawy i jak się bawić, by nie zrobić sobie krzywdy.

Oto cztery najważniejsze przestrogi:

Przestroga 1.

Zanim wyjdziesz na podwórze, to się ciepło ubierz.

Żadna grypa cię nie złapie, kiedy ciepłą włożysz czapę i angina cię ominie, gdy szalikiem się owiniesz.

Przestroga 2.

Lubisz pruć na sankach z prędkością błyskawicy? No i fajnie ! Byleby to było z dala od ulicy!

Przestroga 3.

Niech nigdy nie kuszą ciebie rzeki i stawy zamarznięte. Ślizganie się po nich grozi utonięciem.

Więc gdy na łyżwy się wybierasz to tylko na lodowisko, tam jest bezpiecznie, wesoło i ślisko!

Przestroga 4.

Rzucać się śnieżkami lubicie z ochotą, dopóki twarda kula nie trafi kogoś w oko.

Lecz gdy miękkie kule będą fruwać wkoło, będzie bezpiecznie i będzie wesoło!

Po wysłuchaniu przestróg uczniowie przyrzekli ochoczo:

"My przyrzekamy! Ostrożni będziemy! My przecież nigdy nie kłamiemy!"

Pora więc ferie rozpocząć! Hurra!!!

Babci i Dziadkowi

Z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dnia Dziadka wszystkim naszym  ukochanym Babciom i Dziadkom składamy serdeczne życzenia, by zdrowie Wam służyło jak najdłużej, by szczęście nigdy nie opuszczało, a wnuki zawsze okazywały swą miłość i szacunek.

Uczniowie klas I-IV ze świetlicy szkolnej w SP 21 w Białymstoku

P.S. Do życzeń dołączamy kolorowe słoiczki i laurki.

Przypominamy!

Wróćcie po feriach cali i zdrowi! Nie wchodźcie na lód na rzekach , stawach i jeziorach! Lód pęka! Spotkajmy się na lodowisku!

Nauka czy magia?

W styczniu w naszej świetlicy robiliśmy doświadczenia chemiczne. Szukaliśmy odpowiedzi na pytania:

- Dlaczego woda nie ucieka ze szklanki odwróconej do góry dnem?

- Jak z cukierków zrobić tęczę?

- Jak umieść bańkę mydlaną w bańce a  jajko w butelce?

- Dlaczego rodzynki tańczą?

- Jak zrobić wulkan?

- Jak napełnić balon dwutlenkiem węgla?

- Dlaczego jajko pływa w słonej wodzie a w zwykłej tonie?

Doświadczenia pomagała nam robić pani Asia, czuwała nad naszym bezpieczeństwem. Wszystkie magiczne sztuczki dadzą się wyjaśnić naukowo. Każdy chciał sam spróbować. Jakie to wszystko ciekawe?!

Bezpiecznie na feriach

Za oknem biało, a ferie już za pasem. Dzieci ze świetlicy wykonały prace plastyczne „Bezpieczne zabawy zimowe”. Zachęcamy do spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Bezpieczny Internet

Nie spędzajcie wolnego czasu wyłącznie przed komputerem, przed tym przestrzega nas wystawa na temat „Bezpieczeństwa w Internecie”, którą przygotowały panie Beata Piesiak i Małgorzata Besztak. Cieszymy się, że się nią interesujecie. Budzi też zainteresowanie waszych rodziców.

6 stycznia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Orszaku Trzech Króli.