Fantastyczny występ zanotowali uczniowie V klasy w Finale Mistrzostw Województwa w mini siatkówce o Puchar Kinder+Sport. DRUŻYNA (celowo pogrubione gdyż chłopcy zarówno na boisku jak i poza nim tworzyli prawdziwy monolit), zajęła I miejsce i zasłużenie została uhonorowana złotym medalami w kategorii „trójek”. Oznacza to ni mniej ni więcej, iż w dniach 6-8 lipca będzie reprezentować województwo podlaskie w Finale Ogólnopolskim w Zabrzu, gdzie zjadą najlepsi mini siatkarze i mini siatkarki z całej Polski! Jest to swoiste święto siatkówki i największa tego typu impreza sportowa w Europie, a może nawet i na świecie!! Kto raz tam był wie jak trudno opisać to słowami.. Tam po prostu trzeba być..

Oni zdecydowanie na to wydarzenie zasłużyli! W całych rozgrywkach Drużyna nie przegrała meczu, a jedyny set który straciła miał miejsce w turnieju finałowym, gdzie po niezwykle emocjonującym pojedynku zakończonym po tie-breaku pokonała chłopców z SUKSS Suwałki. Trzeba przypomnieć, iż rok temu w kategorii siatkarskich „dwójek” kolejność była odwrotna i ponownie jak i tym razem oba zespoły będą rywalizować w Finale Ogólnopolskim. 

Bardzo dzielnie i widowiskowo w turnieju, który odbył się w niedzielę 3 czerwca w Suwałkach zaprezentował się również drugi zespół SP 21 Białystok. W gronie 8 najlepszych drużyn z całego województwa chłopcy uplasowali się na 6 pozycji, jednak przy odrobinie szczęścia mogło być wyżej. Głowy do góry, klata do przodu – to były naprawdę bardzo udane zawody. Tym bardziej, że zdaniem zgromadzonych Trenerów, Rodziców jak i starszych adeptów siatkówki zawody stały na bardzo wysokim poziomie! 

Końcowa klasyfikacja Mistrzostw Województwa o Puchar Kinder+Sport 2018 w kategorii „trójek” chłopców:

1.SP 21 Białystok I

2.SUKSS Suwałki I 

3.MUKSS Białystok SP 15 I

4.BAS Białystok I

5.SP 26 Białystok I

6.SP 21 Białystok II

7.MUKSS Białystok SP 15 II

8.SUKSS Suwałki II

 

 

 

 

 

 

15 maja na auli odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania dla uczniów klas I – III. W konkursie wzięło udział  28 uczniów wybranych w drodze eliminacji klasowych:  z klas I (9- ciu uczestników), z klas II (9- ciu uczestników)  i z klas III  (10 - ciu uczestników). Uczniowie czytali wylosowany fragment jednej z legend polskich. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało Jury, które punktowało płynność i bezbłędność czytanego tekstu, prawidłową dykcję i intonację czytanego fragmentu oraz ogólny wyraz artystyczny. 

Na zakończenie imprezy czytelniczej Jury wręczyło nagrody, dyplomy i wyróżnienia. 


 

Dodatkowe informacje