Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "Jak nie czytam, jak czytam". 8 czerwca ubrani na biało-czerwono, z książkami w rękach oraz dopingującymi do czytania transparentami i plakatami uczniowie i nauczyciele stawili się w hali sportowej by wspólnie czytać. Dziękujemy wszystkim za udział.7 czerwca z okazji  7 Białostockiego Tygodnia  Czytania Dzieciom  uczniowie klas pierwszych brali udział w spotkaniu autorskim z panią Zofią Olek-Redlarską - autorką książek dla dzieci i pracownikiem naukowym Uniwersytetu w Białymstoku. 

Pisarka przedstawiła swoją drogę literacką i zapoznała dzieci z własną twórczością. Wspomniała też o ważnych wydarzeniach w jej życiu. Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali interpretacji wierszy w wykonaniu autorki. Spotkanie upłynęło w bardzo atmosferze.Dnia 29 maja uczniowie klasy III b, III d i III e uczestniczyli w wycieczce autokarowej pt. "Jest dobrze Panie Bobrze". Spacerowali po Puszczy Białowieskiej i Parku Edukacji Leśnej. Zobaczyli malownicze herbarium, słoneczny poromierz, oryginalne barcie, „stołówkę” dla zwierząt. Spacerowali po zaporze wodnej tworzącej Jezioro Siemianowskie na rzece Narew. Obserwowali zmiany w środowisku naturalnym wprowadzonych w wyniku ingerencji człowieka. Następnie udali się do Bobrowej Zagrody, gdzie wzięli udział w zajęciach edukacyjnych i zabawach sprawnościowych: pokaz obróbki gliny na kole garncarskim, zapoznanie z procesem obróbki lnu i tkania chodników, "Od ziarenka do bochenka" - proces powstawania chleba, "Co można wykonać z wikliny i słomy", "Myśliwski tor przeszkód" - zespołowa rywalizacja, „Królewskie łowy”- turniej łuczniczy. Na koniec własnoręcznie upiekli na ognisku pyszne kiełbaski.

 

 

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

 

dla klas I – VIII

 

odbędzie się

 

3 września 2018 r. w hali sportowej

 

 godz. 8.30 kl. VI – VIII

 

                 godz. 10.00 kl. I – V 

 

W tym dniu uczniowie otrzymają od wychowawców komplety bezpłatnych podręczników (powinni przynieść torbę).

 

Oddziały przedszkolne

 

3 września  2018 r.  pracują w godzinach 7.00 – 17.00

 

Dodatkowe informacje