Jeśli ktoś mówi „jestem Patriotą" – to wydaje się, że chce powiedzieć coś o sobie. Coś bardzo ważnego. Każde pokolenie powinno zmierzyć się z tym stwierdzeniem na nowo. To, w jaki sposób przeżywamy Patriotyzm,  określa nas samych.

            Z okazji 100 lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę warto sobie postawić pytania o sens patriotyzmu. W jaki sposób przeżywamy patriotyzm? Czym on jest w dzisiejszych czasach? Na czym polega? Kocham Polskę ale czy Ją lubię? Warto się z ojczyzną zaprzyjaźnić czy wystarczy Ją tylko kochać?

            To tylko kilka ważnych pytań na temat naszego Patriotyzmu. Chcielibyśmy poznać Wasze opinie – ludzi z „pokolenia Z” – jak go  pojmujecie?

            Zapraszam na debatę przedstawicieli klas VII – VIII na temat „Wizerunki patriotyzmu”. Proszę o przygotowanie 3-4 minutowego wystąpienia, które przedstawiciele poszczególnych klas wygłoszą w dniu 12 listopada 2018r. Proponuję dyskusję przedstawicieli klas z pozostałymi uczniami zainteresowanymi tematem. Uczniowie i nauczyciele będą mieć także możliwość zadawania pytań./. Podyskutujcie we własnym gronie, z rodzicami, nauczycielami, wychowawcami – 100 lecie niepodległości  to dobry czas na chwilę refleksji….

            Wystąpienia oceniać będzie jury złożone z nauczycieli naszej Szkoły. Pamiętajcie jednak – poglądy nie podlegają ocenie, tylko jasność wypowiedzi, sposób prezentowania poglądów, predyspozycje oratorskie…

            Spotykajmy się  12 listopada 2018r na wielkiej dyskusji o naszym  Patriotyzmie.

 

Zapraszam - A.Gąsowski

Dodatkowe informacje