27 października uczniowie klasy IV B wspólnie ze swoimi babciami i dziadkami uczestniczyli, w ramach Projektu „Z dziadkami o Dziadku”, w spacerze po Białymstoku śladami Marszałka Piłsudskiego. Wnukowie opowiadali swoim bliskim o następujących miejscach: Dworzec PKP, Kościół św. Rocha, Pałac Branickich, Teatr Dramatyczny, tablica pamiątkowa hotelu Ritz ul. Kilińskiego, Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego. Każdy z małych przewodników przedstawiał najpierw krótki zarys dziejów danego obiektu, a następnie związki tego miejsca z Józefem Piłsudskim – Pierwszym Honorowym Obywatelem naszego miasta. Jesienna aura sprzyjała naszemu przedsięwzięciu. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy dostali upominki  otrzymane z Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

 

  • 20181027_115702
  • 20181027_115853

Dodatkowe informacje