Drodzy Rodzice,

od 4 maja 2021 r. uczniowie klas I – III uczą się stacjonarnie.

Uczniowie klas IV - VIII nadal uczą się zdalnie.

Od 15 maja rozpocznie się nauka hybrydowa dla klas IV – VIII

 

Dołożymy wszelkich starań, aby odbyło się to z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa i w ścisłym reżimie sanitarnym. Harmonogram może zmieniać się
w zależności od aktualnej sytuacji epidemicznej.

 

Z wyrazami szacunku

Joanna Chilmon – dyrektor szkoły

Muzeum Historii Polski ogłosiło ogólnopolski projekt edukacyjny realizowany w formie konkursu adresowanego do rodzin. Przedmiotem konkursu zatytułowanego „Spacerownik rodzinny” było opracowanie trasy spaceru tematycznego w przestrzeni lokalnej z uwzględnieniem różnych walorów turystycznych (np. obiekty architektoniczne, pomniki przyrody, potrawy i produkty regionalne, ludzie zasłużeni dla historii lokalnej).

Jury konkursowe postanowiło przyznać trzy nagrody oraz dwa wyróżnienia.

Wyróżnienie zdobyły uczennice naszej szkoły, Ewa i Magda Karczewskie, za plan „Spaceru przez centrum Białegostoku”. Autorki, w swojej pracy, pragnęły zwrócić uwagę mieszkańców miasta i przyjezdnych na historię interesujących obiektów architektonicznych Białegostoku mijanych często w pośpiechu i bez refleksji.

Ponadto jury zdecydowało o publikacji wybranych prac na stronie internetowej Muzeum Historii Polski.

https://muzhp.pl/files/upload/muzeum_online_2021/spacerownik_rodzinny_rozstrzygniecie/wyroznienie_spacer_po_centrum_bialegostoku.pdf

  • MCVN8643
  • SFKC6436

Dodatkowe informacje