Uczniowie klas piątych w dniach 30 -31 maja bieżącego roku uczestniczyli w żywych lekcjach historii poprzez możliwość bezpośredniego kontaktu z prawdziwymi perłami, takimi jak słynne drzwi w Gnieźnie, Katedra Gnieźnieńska, Muzeum Archeologiczne w Biskupinie, rezerwat, Stare Miasto w Toruniu, Krzywa Wieża, Katedra św. Jana. Uczestnicy wycieczki odbyli także spacer słynną Aleją Gwiazd, podziwiali Dom i Pomnik Kopernika.

Niezapomnianą atrakcją była wizyta w Żywym Muzeum Pierników, w którym postacie w epokowych strojach przekazali w bardzo interesujący sposób informacje związane z technologią wytwarzania pierników, barwnie opisali składniki potrzebne do ich wytworzenia używając dawnego języka połączonego z dużą dozą humoru. Po części teoretycznej odbyła się część praktyczna, czyli samodzielne wykonanie piernika w wybranym  kształcie – upieczone pierniki uczniowie otrzymali na pamiątkę.

Pełni wrażeń i nowych doznań, bardzo zadowoleni powrócili do domu.

Dodatkowe informacje