Kl VIII C  ,,Mój ulubiony bohater z lektury”

 

We wrześniu 2019 roku określono cele projektu czytelniczego przewidzianego do realizacji:

- zachęcanie uczniów do czytania literatury,

- rozwijanie wyobraźni,

- kształtowanie umiejętności poszukiwania potrzebnych informacji,

- doskonalenie umiejętności językowych,

- doskonalenie umiejętności współpracy w grupie.

 

3.10.2019 r. uczniowie zapoznali się  z założeniami projektu. Wszyscy wspólnie wybrali temat do realizacji - ,,Mój ulubiony bohater z lektury” i otrzymali zadania do wykonania. W ciągu miesiąca uczniowie zapoznawali się z lekturami dostępnymi w szkolnej bibliotece i wybierali swojego ulubionego bohatera.

 

Na zajęciach 31.10.2019 r. uczniowie zaprezentowali swoje ulubione lektury i bohaterów książkowych. Okazało się, że najpopularniejszą lekturą jest seria książek J. K. Rowling o Harrym Potterze. W związku z tym, że w powieściach występują pozytywni i negatywni bohaterowie, pojawił się pomysł, aby zainteresować się bliżej tymi drugimi.

Uczniowie postanowili wykonać pracę w postaci plakatu, która przedstawiałaby  ich ulubiony czarny charakter z serii o Harrym Potterze.

W trakcie zajęć 07.11.2019 r. klasa zdecydowała, że przestawią w swojej pracy Voldemorta czyli największego wroga Harrego Pottera. Uczniowie wykonali plakat przedstawiający te postać na podstawie wcześniej zgromadzonych informacji.

Realizacja projektu zakończyła się sukcesem. Uczniowie byli zadowoleni z osiągniętego efektu.

 

wychowawca klasy – Katarzyna Klepacka

 

  • Photo1
  • Photo2

 

Dodatkowe informacje