Komunikat do Rodziców i uczniów

 

Od 22 marca do 18 kwietnia nauka we wszystkich klasach odbywa się zdalnie.

Uczniowie klas sportowych realizują wszystkie zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Nadal można organizować uczniom klas ósmych konsultacje indywidualne lub w małych grupach.

W tym okresie, dla uczniów z klas I-III szkoły podstawowej, których rodzice pracują w podmiotach leczniczych lub wykonują zadania publiczne w związku ze zwalczaniem COVID-19, szkoła ma obowiązek zorganizować opiekę świetlicową oraz zajęcia zdalne na terenie szkoły. Warunkiem jest wniosek rodziców.

 

Od 27 marca do 18 kwietnia zamknięte jest również przedszkole. Na wniosek rodzica sprawowana będzie opieka nad dziećmi pracowników medycznych i służb mundurowych.

 

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli
i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Zachęcamy zainteresowanych nauczycieli, wychowawców i rodziców do zapoznania się ze stroną https://akademia.nask.pl/baza-wiedzy/publikacje.html, na której znajduje się kilka różnych poradników poruszających problemy cyberprzemocy i uzależnień cyfrowych.

Zaproponowaliśmy uczniom udział w szkolnym konkursie na krótki wiersz - rymowankę promującą telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111  (www.116111.pl) lub dla rodziców i nauczycieli w sprawie bezpieczeństwa dzieci w Sieci 800 100 100  (www.800100100.pl)

Miło nam poinformować, że Grand Prix konkursu zdobył uczeń klasy 6a Kacper Garbowski. Gratulujemy.

WIERSZ – RYMOWANKA: „WAŻNY NUMER -116 111”

Koleżanko i kolego

dzwoń, jeżeli jest potrzeba.

Wyjścia nie masz ? W głowie pustka?

Jeden, jeden, no i szóstka.

Potem jeszcze trzy jedynki.

Depresyjne miną lęki.

Przemoc, krzywda, złość, samotność?

Twoje prawa podeptano?

Z drugiej strony telefonu

siedem dni w tygodniu i przez całą dobę …

Masz przyjazną ci osobę.

Świat się wali, złość i niemoc?

Zapamiętaj numer taki:

Jeden, jeden, no i szóstka

Potem jeszcze trzy jedynki

I złe myśli odlatują, tak jak ptaki.

 

Dodatkowe informacje