Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli
i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Zachęcamy zainteresowanych nauczycieli, wychowawców i rodziców do zapoznania się ze stroną https://akademia.nask.pl/baza-wiedzy/publikacje.html, na której znajduje się kilka różnych poradników poruszających problemy cyberprzemocy i uzależnień cyfrowych.

Miło nam poinformować, że Grand Prix konkursu zdobył uczeń klasy 6a Kacper Garbowski. Gratulujemy.

WIERSZ – RYMOWANKA: „WAŻNY NUMER -116 111”

Koleżanko i kolego

dzwoń, jeżeli jest potrzeba.

Wyjścia nie masz ? W głowie pustka?

Jeden, jeden, no i szóstka.

Potem jeszcze trzy jedynki.

Depresyjne miną lęki.

Przemoc, krzywda, złość, samotność?

Twoje prawa podeptano?

Z drugiej strony telefonu

siedem dni w tygodniu i przez całą dobę …

Masz przyjazną ci osobę.

Świat się wali, złość i niemoc?

Zapamiętaj numer taki:

Jeden, jeden, no i szóstka

Potem jeszcze trzy jedynki

I złe myśli odlatują, tak jak ptaki.