Tradycje MMBS sięgają 1999 r., kiedy  Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Libriarianship – IASL) zainicjowało obchody Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych, które przypadły na czwarty poniedziałek października. Od 2008 r. obchodzimy w październiku Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

Hasło tegorocznych obchodów święta bibliotek brzmi „Z książką Ci do twarzy”.

Z tej okazji biblioteka szkolna zaprasza  do udziału w konkursach:

„Biblioteka, to jest dobre miejsce dla człowieka”

„Biblioteka, to dom przeszłości i przeszłości”

„Z książką Ci do twarzy”

 

"Biblioteka to jest dobre miejsce dla człowieka" - konkurs na wiersz 

"Biblioteka to dom przyszłości i przeszłości" - konkurs na prezentację 

 „Z książką Ci do twarzy” - konkurs fotograficzno - plastyczny

Dodatkowe informacje