Kl VII B „Film czy książka?”

W projekcie udział wzięło 16 uczniów kl VII B.

W październiku, podczas godziny wychowawczej wspólnie z uczniami wybraliśmy rodzaj projektu. Jako, że uczniowie mieli w tym czasie za zadanie przeczytanie lektury szkolnej pt. „Mały książę” wspólnie zdecydowaliśmy, że najlepszym projektem będzie „Film czy książka” ponieważ omawiana lektura ma również swoją ekranizację.

Podczas nocowanki w szkole, która odbyła się 9 listopada wspólnie obejrzeliśmy film pt. „Mały książę”. Przeprowadziliśmy dyskusję na temat postawiony w tytule projektu i wspólnie postaraliśmy się odpowiedzieć na pytanie – co było lepsze, film czy książka?

Uczniowie chętnie wzięli udział w dyskusji, opowiadali o swoich przemyśleniach, wymieniali argumenty za jedną i drugą stroną. Zdania były podzielone jednak ostatecznie większość uczniów zdecydowała że lepszy był film który wszystkim bardzo się spodobał.

Projekt spełnił swoje założenia, dzięki niemu uczniowie mieli okazję rozwinąć swoje zainteresowania, zarówno czytelnicze jak i filmowe.

Wszyscy uczestnicy projektu wykazali się dużym zaangażowaniem.

wychowawca klasy - Krzysztof Karłuk