Komunikat do rodziców i uczniów

W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych nauczyciele w najbliższym czasie będą prowadzić naukę zdalną,  przekazywać uczniom materiały do samodzielnej pracy w domu. W tym celu będą wykorzystywać dziennik elektroniczny, stronę internetową szkoły, mailing do rodziców, a w przypadku starszych uczniów bezpośredni kontakt elektroniczny. Zachęcamy do korzystania z bezpłatnych, dostępnych w Internecie narzędzi i materiałów edukacyjnych. dostępnych  na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej pod adresem:

https://www.gov.pl/web/edukacja

 

 
 
Wszystkich uczniów zachęcamy do korzystania z wirtualnej biblioteki.

Wykorzystajcie czas wolny na czytanie lektur na stronie https://lektury.gov.pl/

Nauczyciele bibliotekarze

Uczniowie klas: 5 c i 7 b pod opieką p. Grażyny Zadykowicz i p. Joanny Śliwskiej usuwali opadłe liście kasztanowców spod drzew w celu eliminacji groźnego szkodnika szrotówka kasztanowniczaka. Szkodnik ten atakuje liście drzew powodując ich przebarwienia oraz zwijanie w rulony, co wpływa na proces fotosyntezy i tym samym kondycję drzew.

Niszczenie liści przyczynia się w znacznym stopniu do ograniczenia populacji tego szkodnika i tym samym ratowania kasztanowców.

Akcja odbyła się z inicjatywy Urzędu Miejskiego w Białymstoku.

  • IMG_20191022_083419-Kopiowanie
  • IMG_20191022_081517-Kopiowanie
  • IMG_20191022_083447-Kopiowanie

Dodatkowe informacje