Rodzice uczniów klas ósmych i Absolwenci!

Informacje na temat odbioru zaświadczeń o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty zostały przesłane na konto Rodziców w dzienniku elektronicznym.

Prosimy o zapoznanie się z nimi.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

Szanowni Państwo, Drodzy uczniowie!

W związku z czasowym ograniczeniem funkcjonowania placówek oświatowych spowodowanym zagrożeniem koronawirusem zakończenie roku szkolnego 2019/2020  dla klas III i VIII odbędzie się w szkole z zachowaniem reżimu sanitarnego według porządku przesłanego przez wychowawców.

W tym roku szkolnym zakończenie roku szkolnego odbywa się bez udziału rodziców.

Rodzice przyprowadzający uczniów proszeni są o niewchodzenie do budynku szkoły.

Na ręce uczniów zostaną przekazane listy gratulacyjne dla Rodziców.

Prosimy o zaopatrzenie Państwa dzieci w maseczki ochronne i długopisy do pokwitowania odbioru świadectwa u wychowawcy klasy.

Bezpośrednio po rozdaniu świadectw uczniowie powinni udać się do swoich domów.

Uczniowie klas I, II, IV, V, VI i VII odbiorą świadectwa we wrześniu. Rodzice, którzy planują przeniesienie dziecka do innej szkoły mogą odebrać świadectwo w sekretariacie szkoły po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się.

Uczniowie, za Wami 10 miesięcy zdobywania wiedzy. Za Wami również nowy sposób edukacji. Każdemu z Was gratulujemy wyników i życzymy bezpiecznego wypoczynku oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

Rodzicom pragniemy wyrazić podziękowanie za zaangażowanie w realizację zdalnego nauczania. Obecna trudna sytuacja związana z koronawirusem jest dla nas wszystkich ogromnym wyzwaniem, dlatego tym bardziej dziękujmy za zrozumienie i życzliwość.

Życzymy wspaniałych, słonecznych wakacji!

Wszystkich uczniów zachęcamy do korzystania z wirtualnej biblioteki.

Wykorzystajcie czas wolny na czytanie lektur na stronie https://lektury.gov.pl/

Nauczyciele bibliotekarze

Rekrutacja uzupełniająca

W dniach 1-8 czerwca trwać będzie rekrutacja  uzupełniająca do oddziałów przedszkolnych i klasy pierwszej. Szczegóły na stronie:

Szkoła – wznowienie działalności

25 maja szkoła wznawia działalność w okresie pandemii COVID-19. Odbywać się będą: zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z elementami zajęć dydaktycznych w klasach I-III, konsultacje dla uczniów i zajęcia rewalidacyjne. Wszystkie zajęcia i konsultacje będą dobrowolne, prowadzone z zachowaniem zasad sanitarnych. Będzie wymagana zgoda rodzica lub opiekuna prawnego. Rodzic będzie musiał wypełnić stosowną do potrzeb deklarację uczęszczania dziecka do szkoły i dostarczyć ją dwa dni robocze przed rozpoczęciem zajęć.

Miasto Białystok opracowało procedurę bezpieczeństwa obowiązującą w okresie pandemii koronawirusa na terenie szkół podstawowych oraz  kryteria przyjęcia uczniów na wybrane zajęcia.  Prosimy o zapoznanie się z ich treścią. Wszystkie dokumenty znajdują się na stronie:

Komunikat do rodziców i uczniów

W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych nauczyciele w najbliższym czasie będą prowadzić naukę zdalną,  przekazywać uczniom materiały do samodzielnej pracy w domu. W tym celu będą wykorzystywać dziennik elektroniczny, stronę internetową szkoły, mailing do rodziców, a w przypadku starszych uczniów bezpośredni kontakt elektroniczny. Zachęcamy do korzystania z bezpłatnych, dostępnych w Internecie narzędzi i materiałów edukacyjnych. dostępnych  na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej pod adresem:

W ramach obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej Szkoła Podstawowa nr 16
w Białymstoku zorganizowała konkurs „Lokalni świadkowie wydarzeń - miejsca pamięci, pomniki, tablice upamiętniające wydarzenia II wojny światowej”.

Zadanie konkursowe polegało na wyszukaniu, sfotografowaniu i opisaniu mało znanego miejsca, na terenie miasta oraz województwa podlaskiego, związanego z wydarzeniami
II wojny światowej.

Jury doceniło walory artystyczne i uzasadnienie historyczne naszych uczniów. I miejsce zajęła praca Mai Dąbrowskiej z kl. VIII A - „Miejsce straceń w Hajnówce”, II miejsce zdjęcie Krzysztofa Pietrzykowskiego z kl. V B „Pomnik Pamięci Narodowej w Lesie Bacieczki”. Wyróżniono też fotografię Zuzanny Dryglas z kl. VI B „Pomordowanym Ziemi Suchowolskiej” i Elizy Rogowskiej z kl. VI D „Pomnik X-lecia Odzyskania Niepodległości -  w Starosielcach”. Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, m.in. planszowe gry edukacyjne „ Znaj znak” i „Miś Wojtek – prawdziwy wojownik”.

Gratulujemy i zachęcamy uczniów do udziału w kolejnych konkursach.

• 20191121_102851-Kopiowanie
  • 20191121_102949-Kopiowanie