Dzień Bezpiecznego Internetu 2020 odbędzie się 11 lutego.
 
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu.
 
DBI 2020 odbywa się pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.
 
Zachęcamy całą naszą społeczność szkolną do zaangażowania się w różne organizowane w naszej szkole przedsięwzięcia, m.in.:
- Szkolny Konkurs Graficzno - Plastyczny „Hej! Ty! Nie hejtuj!”,
- Happening „Stop cyberprzemocy! Odwróceni.”,
- obejrzenia, poniżej zamieszczonych, profilaktycznych filmów autorstwa uczniów klas VIII, skierowanych do młodszych kolegów.
 
Mamy nadzieję, że staną się one inspiracją do przeprowadzenia zajęć z wychowawcą, a także do rodzinnych rozmów o bezpiecznym korzystaniu z Internetu przez tych najmłodszych („Bajka o Czerwonym Kapturku”) oraz tych nieco starszych („Minecraft”).
Pamiętajmy: „Czego Jaś się nie nauczył, tego Jan nie będzie umiał.”
 
 
 
 
 
 
 

Dodatkowe informacje