Uczniowie klasy VI a i VI b 22.09.2022 byli na wycieczce w Białostockim Teatrze Lalek. Obejrzeliśmy spektakl „Partycja, królowa sieci. Cybermusical”.

Spektakl ten to opowieść o dziewczynce o imieniu Partycja. To 13-letnia uczennica, jedynaczka z ADHD,  dysleksją i aparatem na zębach, której rodzice kłócą się i obwiniają o złe wyniki córki. Minister edukacji uruchamia produkcję baśniobotów, które maja pomagać dzieciom. Jednym z nich jest Librus, który pomaga poprawić oceny Partycji. Rodzice Partycji zostają wciągnięci przez ekrany i uwięzieni w mieście gier. Dziewczynka wraz z Librusem udaje się do wnętrza sieci, aby uratować rodziców. Partycja i Librus zmierzą się z armią memów, botów i trolli dowodzoną przez generała Zooma, spotkają na swojej drodze influencerów i patostreamerów, odkryją szczepionkę na wirusa ekranozy, poradzą się cyberszeptuchy Bigdaty oraz złamią kody do cyberwięzienia.

Czy dziewczynka i robot edukacyjny pokonają algorytmy, które chcą kontrolować myśli, uczucia i sny? Czy w świecie pożeranym przez ekrany jest miejsce na prawdziwą przyjaźń i miłość? Czy najlepszym przyjacielem nastolatki może być robot?

Bogata fabuła, szybkość akcji, aktualność tematu, to coś co wciągnęło nas w bogaty świat teatru. Wszystkim polecamy ten spektakl.

 

  • Image1
  • Image2
  • Image3

Dodatkowe informacje