Odbiór zaświadczeń o wynikach egzaminu ósmoklasisty

Zgodnie z komunikatem Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, wydawanie zaświadczeń o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty, odbędzie się w dniu 9 lipca 2021 r. (piątek) w godzinach od 1000 do 1400 w sekretariacie szkoły.

Uczniowie do szkoły wchodzą głównym wejściem. Przychodzą w maseczkach ochronnych zakrywających usta i nos. Wchodząc do budynku dezynfekują ręce, zachowują bezpieczny odstęp - nie mniejszych niż 1,5 m. Posiadają legitymację szkolną i własny długopis. Po odebraniu dokumentu niezwłocznie opuszczają szkołę.

Po odbiór zaświadczeń do szkoły przychodzą tylko zdrowi uczniowie, bez żadnych oznak objawów chorobowych (kaszel, katar, podwyższona temperatura, wysypka, duszności, ból mięśni, ból brzucha, ból głowy), którzy nie mieli kontaktu z osobami w kwarantannie lub izolacji domowej.

Patronem naszej szkoły jest Marszałek Józef Piłsudski.

W marcu 2001 roku w holu przy wejściu do szkoły stanęła duża urna, do której uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły i rodzice mogli wrzucać kartki z nazwiskiem osoby, która mogłaby zostać patronem naszej szkoły. Powołana przez Radę Pedagogiczną komisja sporządziła listę zgłoszonych kandydatur. Odrzucono nazwiska osób żyjących i bohaterów seriali. Spośród pozostałych po długiej dyskusji wybrano kandydaturę Józefa Piłsudskiego. Postać marszałka jako patrona szkoły została zaakceptowana przez Komitet Rodzicielski.