Laureaci konkursu „Podlaskie drogi do Niepodległości”

Dnia 9.11.2022 r. w Urzędzie Wojewódzkim odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu „Podlaskie drogi do Niepodległości”. Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski oraz podlaska kurator oświaty Beata Pietruszka wręczyli nagrody najzdolniejszym młodym twórcom prac promujących patriotyzm i wiedzę historyczną. Uroczystość rozpoczęła się wykonaniem przez uczennice naszej szkoły Zuzannę Lewantowicz i Darię Olszewską pieśni patriotycznych.

 

 

Wojewoda podlaski tymi słowami podkreślił rangę Święta Odzyskania Niepodległości:

Żyjemy w wolnym kraju i mamy dług wobec osób walczących o tę wolność oraz zobowiązanie, by dbać o dobro Ojczyzny, pielęgnować pamięć o jej bohaterach oraz przypominać młodym pokoleniom o naszej historii.

Uczniowie naszej szkoły brali udział w tym konkursie i znaleźli się wśród laureatów. W kategorii plastycznej wyróżnienie otrzymał Teodor Piotrowski z klasy VI a, natomiast w kategorii multimedialnej znalazły się prezentacje Ewy Karczewskiej i Gabrieli Milewskiej z kl. VIII b. Opiekunami były p. Maria Białasz, p. Justyna  Małyszewicz i p. Elżbieta Wołejko. Konkurs cieszył się wielką popularnością, wpłynęły 834 prace. Gratulujemy wszystkim, nie tylko laureatom ale również wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie.

Żródło: http://www.gov.pl/web/uw-podlaski/znamy-laureatow-konkursu-podlaskie-drogi-do-niepodleglosci

Żródło: http://www.gov.pl/web/uw-podlaski/znamy-laureatow-konkursu-podlaskie-drogi-do-niepodleglosci

 

Żródło: http://www.gov.pl/web/uw-podlaski/znamy-laureatow-konkursu-podlaskie-drogi-do-niepodleglosci

 

 

Dodatkowe informacje