Dnia 10.11. 2022 w naszej Szkole odbył się uroczysty apel z okazji 104 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Klasy VII a i VI a pod kierunkiem p. Anny Karpowicz i p. Elżbiety Wołejko przygotowały część artystyczną. Przyświecało nam piękne motto, napisane przez naszego patrona Józefa Piłsudskiego.

Naród, który nie szanuje swej przeszłości, Nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”.

Uczniowie w uroczysty i podniosły sposób mówili o tym święcie. 11 listopada, to symbol walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Uczciliśmy ten dzień refleksją nad trudna historią naszego kraju. Nasi przodkowie zrobili wszystko, żeby nasz naród przetrwał i odzyskał swoja ojczyznę. Uczniowie naszej szkoły swoją postawą i zaangażowaniem udowodnili, że są patriotami. „Wolność kocham i rozumiem” – te słowa towarzyszyły nam podczas uroczystości poświęconej Naszej Ojczyźnie.

 

 

 

 

Dodatkowe informacje