Zmokła Kura to wyjątkowe miejsce, w którym dzieci poprzez zabawę uczą się gotować pod okiem doświadczonych kucharzy. Zajęcia rozwijają mentalnie i manualnie. Młodzi kucharze w bezpieczny sposób poznają zasady pracy z narzędziami kuchennymi, smaki, aromaty, kolory i kształty. Uczą się zdrowego żywienia, sezonowości w kuchni i stawiają w niej samodzielne kroki. Każde z zajęć to odkrywanie nowych technik kucharskich, indywidualna praca przy swoim stanowisku, na własnych, bezpiecznych przyborach oraz dużo frajdy.

Skorzystaliśmy z doświadczenia i umiejętności wspaniałych kucharzy. Cała klasa VI „a” wspaniale bawiła się, przy gotowaniu. Robiliśmy pyszną pizzę ze świeżych i dobrych jakościowo składników. Dowiedzieliśmy się dużo o zdrowym odżywianiu podczas warsztatów „Zdrowo jem.” Na zdjęciach z wydarzenia dobrze widać, że bawiliśmy się wspaniale i upiekliśmy pyszną pizzę. Każdemu polecamy te zajęcia.

Dodatkowe informacje