Drodzy Rodzice,

od 4 maja 2021 r. uczniowie klas I – III uczą się stacjonarnie.

Uczniowie klas IV - VIII nadal uczą się zdalnie.

Od 15 maja rozpocznie się nauka hybrydowa dla klas IV – VIII

 

Dołożymy wszelkich starań, aby odbyło się to z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa i w ścisłym reżimie sanitarnym. Harmonogram może zmieniać się
w zależności od aktualnej sytuacji epidemicznej.

 

Z wyrazami szacunku

Joanna Chilmon – dyrektor szkoły

 

Skąd pochodzi tradycja wróżb andrzejkowych? Nie wiadomo. Wiemy jednak, że na terenie całej Europy pojawiła się w XII wieku. Etnografowie łączą je z greckim tłumaczeniem imienia Andrzej, uważanego za patrona panien, które chcą szybko zmienić stan cywilny.

30 listopada przypada wspomnienie śmierci Andrzeja Apostoła, który prowadził działalność misjonarską nad Morzem Czarnym.

Andrzejki to przede wszystkim wieczór wróżb dziewczęcych, które dotyczą małżeństwa i miłości. W dawnych czasach traktowano je bardzo poważnie i chociaż tego typu wróżby były potępiane przez Kościół, często poprzedzała je modlitwa do św. Andrzeja.

Obecnie wróżby we wspólnym gronie traktujemy z przymrużeniem oka, przy czym bawią się nimi nie tylko dorośli, ale młodzież i dzieci.

Wróżby andrzejkowe dla dzieci warto wykorzystać podczas imprez dziecięcych odbywających się późną jesienią, a nie tylko w wieczór czy noc z 29 na 30 listopada. Ciekawe wróżby andrzejkowe dla całej rodziny do wykorzystania w domach:

https://www.51015kids.eu/blog/pomysly-na-andrzejkowe-zabawy-dla-dzieci/

https://tylkodlamam.pl/wrozby-andrzejkowe-zabawy/

https://www.dzieckiembadz.pl/2019/11/wrozby-andrzejkowe-dla-dzieci.html

https://mamotoja.pl/andrzejkowe-wrozby,andrzejki-z-dzieckiem-artykul,7864,r1p1.html

 

Dodatkowe informacje