Ogłoszenie

Zwroty za obiady uczniów przebywających na kwarantannie będą dokonywane na konto Rodziców podane w deklaracji.

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości oraz Święta Szkoły zorganizowaliśmy konkurs fotograficzny. Celem konkursu było przybliżenie postaci Patrona naszej szkoły i ukazanie różnorodności upamiętnienia Marszałka, zaprezentowanie przedmiotów/wydarzeń/miejsc związanych z Józefem Piłsudskim. Zaproponowaliśmy selfie – rodzaj fotografii autoportretowej, bliskiej młodzieży, gdyż bardzo popularnej w mediach społecznościowych. Na konkurs przysłano 30 zdjęć. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie.
Szczególne podziękowania kierujemy do Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Białymstoku, fundatorowi wspaniałych nagród rzeczowych.

Z przyjemnością publikujemy wyniki:

1 m. – Wiktoria Szuler – Selfie na tle murali „Niepodległa” (w Ełku) i „Bitwa warszawska”
(w Orzyszu),

2 m. – Aleksandra Puchalska – „Śladami Marszałka”, cykl zdjęć wykonanych w różnych miejscach Białegostoku, w których przed laty bywał Józef Piłsudski, pierwszy Honorowy Obywatel naszego miasta,

3 m. – Kalina Kobosko – „Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego”, pierwszy powojenny, wykonany w granicach III RP.

Jury postanowiło też przyznać wyróżnienia specjalne Julii i Nikoli Nalewajko za zdjęcia wykonane na tle zbiorów Muzeum Wojska w Białymstoku: szkiców karykaturzysty Zdzisława Czermańskiego oraz portretu autorstwa Stanisława Żukowskiego.

  • Wiktoria_Szuler_7b-2
  • Ola_Puchalska_-8d
  • Ola_Puchalska_8d-2

  • Nikola_Nalewajko_8d
  • Kalina_Kobosko_8c
  • Julia_Nalewajko_8d

  • Wiktoria_Szuler_7b

Dodatkowe informacje