W październiku uczniowie klas 7 i 8 na lekcjach historii uczestniczyli w przedsięwzięciach organizowanych w ramach ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej BohaterON –włącz historię!. Kampania ma na celu upamiętnienie, uhonorowanie i bezpośrednią pomoc uczestnikom Powstania Warszawskiego, edukację społeczeństwa, a także promocję patriotycznych postaw i historii Polski XX wieku.

Obligatoryjnym elementem tej akcji był udział w warsztatach na temat Powstania Warszawskiego z wykorzystaniem filmu z cyklu „Co za historia?”. Uczniowie chętni mogli własnoręcznie przygotować kartki/laurki z życzeniami skierowanymi do wybranego Powstańca. https://bohateron.pl/wyslij-kartke/powstancy/

Organizatorami Projektu są: Muzeum Historii Polski, Fundacja Rosa, Fundacja Sensoria, Fundacja Pokolenia Kolumbów, zaś Patronatu udzielili: Minister Edukacji i Nauki, Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Młodzieżowej oraz Rada Dialogu z Młodym Pokoleniem.

  • 20211106_110404
  • 20211106_110527
  • 20211106_105418

Dodatkowe informacje