9 listopada uczniowie z klasy 8 B byli na spektaklu „Symulatorw Białostockim Teatrze Lalek. Jest to rewelacyjna sztuka o skomplikowanym procesie dorastania dorosłych wraz z ich dziećmi i wzajemnym porozumieniu lub niezrozumieniu, przedstawiona w postaci wielopoziomowej gry komputerowej. W spektaklu poruszono mnóstwo problemów, które mogą przydarzyć się nastolatkom. Pokazano też rodziców, którzy próbują je rozwiązać, chociaż czasami nie radzą sobie z pewnymi umiejętnościami wychowawczymi, ale zawsze bezwarunkowo kochają swoje dzieci.

Po przedstawieniu odbyła się interaktywna pogadanka z widzami. „Symulator” bawi i uczy, zmusza do refleksji.

Następnie uczniowie udali się na warsztaty informacyjne do Książnicy Podlaskiej. Zapoznali się z możliwościami korzystania ze zbiorów, tej największej w regionie Polski północno – wschodniej, biblioteki, której zasoby liczą prawie 1,5 mln jednostek, w tym książek, czasopism i innych jednostek zbiorów specjalnych.

  • 20221109_105335
  • 20221109_103328_001

Dodatkowe informacje