Z okazji Narodowego Święta Niepodległości oraz Święta Szkoły zorganizowaliśmy konkurs fotograficzny. Celem konkursu było przybliżenie postaci Patrona naszej szkoły i ukazanie różnorodności upamiętnienia Marszałka, zaprezentowanie przedmiotów/wydarzeń/miejsc związanych z Józefem Piłsudskim. Zaproponowaliśmy selfie – rodzaj fotografii autoportretowej, bliskiej młodzieży, gdyż bardzo popularnej w mediach społecznościowych. Na konkurs przysłano ponad 60 prac. Komisja miała bardzo trudny wybór. Zachwyciła nas Wasza pasja fotograficzna, pomysłowość i kreatywność, ale też znajomość zainteresowań Marszałka i „wątków białostockich” w Jego życiorysie. Niektórzy uczniowie, podążając  śladami  naszego Patrona, zatrzymali się w Hotelu Ritz, a nawet dotarli do Sulejówka. Inni spotkali się „osobiście” z Marszałkiem, wypili słynną czarną herbatę, czy też stawiali pasjansa. Nielicznym udało się uwiecznić Kasztankę (wcześniej miała na imię Fantazja) – najsłynniejszego konia w historii Polski.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie. Podziękowania kierujemy również do Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Białymstoku, fundatora nagród książkowych.

Z przyjemnością publikujemy wyniki:

1 m. – Dawid Blaszko 5b, Ewa Karczewska 8b,Szymon Rafałowski 4a,

2 m. – Wiktoria Białkowska 6c, Karolina Ciereszko 6c, Oliwia Twarowska 4a,

3 m. – Hubert Łuszyński 8c, Kacper Sołtys 4b, Karolina Zajkowska 8b,

Wyróżnienia: Dawid Dąbkowski 8b, Kamila Obuchowicz 4a, Zuzanna Żmiejko 4a.

 

 • Oliwia-Twarowska-4a
 • Karolina-Zajkowska-8b
 • Hubert-uszyski-8c

 • Kamila-Obuchowicz-4a
 • Karolina-Ciereszko-6c
 • Zuzanna-miejko-4a

 • Dawid-Dbkowski-8b
 • Dawid-Blaszko-5b
 • Ewa-Karczewska-8b

 • Wiktoria-Biakowska-6c
 • Szymon-Rafaowski-4a
 • Kacper-Sotys-4b

Dodatkowe informacje